Ogłoszenia parafialne

 OFICJALNA STRONA NASZEJ PARAFII NA FACEBOOKU

 Na przestrzeni stronyducha.pl w wydarzeniach się wszystkie konferencje wygłoszone 10 października 2020 r. Podczas Spotkania ewangelizacyjnego Aktualizowanego również przez naszą Parafię. Aby również udostępnić wolny pokój na ten link https://nducha.pl/darzenia/ Zapraszamy do stworzenia Przestrzeń Ducha! 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI Niedziela Zwykła
16 czerwca 2024r.
1. Dziś po Mszy świętej o godzinie 12.00 rozpocznie się FESTYN PARAFIALNY . Czeka na nas pokaz I pomocy, prezentacja stoiska Wigierskiego Parku Narodowego oraz Straży Granicznej. Również przygotowana jest atrakcyjna loteria fantowa do 20 zł do 150 złotych. Nasi parafianie przygotowali kiełbaskę z grilla, frytki, watę cukrową oraz smaczne wypieki. Obok waty cukrowej można skorzystać z kawiarenki. Przewidziana jest licytacja piłki z autografami piłkarzy Wigry Suwałki. Całość Festynu uświetni zespół Misternigt oraz animacje naszej młodzieży oazowej i swoje talenty zaprezentują ministranci. Cały dochód z festynu jest przeznaczony na wyjazd LSO w polskie góry.
2. Misja świętej Teresy zaprasza we wtorek na adoracje oraz na spotkania po Mszy na plebanię.
3. Ruszają zapisy na XXXII Ełcką Pielgrzymkę Pieszą do Częstochowy która rozpocznie się 28 lipca. Szczegółowe informacje oraz kontakt do Księzy opiekunów grupy suwalskiej znajdziemy na na tablicy ogłoszeń.
4. W czwartek zapraszamy dzieci kończące rok szkolony do skorzystania ze spowiedzi.
5. Msza święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w niedzielę 23 czerwca.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX Niedziela Zwykła
2 czerwca 2024 r.
1. Przeżywamy dzisiaj Święto Dziękczynienia pamięci św. Jana Pawła II.
2. Dziękujemy za tak liczny udział w Wieczorach Eucharystycznych i trwanie na adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczególne podziękowania kierujemy do dk. Arkadiusza Grininga i Pani Bożeny Kondrat, którzy dbali o godne przyjęcie naszych gości. Niech Bóg wszystkim błogosławi.
3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca od godz. 15:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Również dzisiaj o godz. 16:00 na plebanii odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.
4. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbywają się bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00.
5. Ks. Szymon z racji wyjazdu na pielgrzymkę do Fatimy chorych odwiedzi jutro (3.06) od godz. 9:00.
6. We wtorek z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Fatimy i innych sanktuariów Europy. Przypominamy, że pielgrzymi zostawiają bagaże w autokarze o godz. 6:00 a o godz. 6:30 mszą św. w naszym kościele rozpoczniemy oficjalne pielgrzymowanie ze specjalnym błogosławieństwem.
7. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała, podczas której na mszy św. o godz. 18:00 śpiewamy nieszpory eucharystyczne i ruszamy z procesją wokół kościoła. W najbliższy czwartek na zakończenie oktawy odbędzie się poświęcenie wianków.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godz. 9:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu tego dnia rozpocznie się o godz. 15:00. Jest to również Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje nas post.
9. W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Również w sobotę o godz. 11:30 odbędzie się I Komunia Święta.
10. 16 czerwca 2024 przy naszej parafii organizowany jest Festyn Parafialny. W związku z tym zapraszamy osoby chętne do pomocy na spotkanie organizacyjne 9 czerwca (niedziela) o godz. 19:00 do salki na plebanii.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
26 maja 2024 r.

 

1. We środę po zakończonym Wieczorze Eucharystycznym odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu przed Uroczystością Bożego Ciała. Adoracja zakończy się przed Mszą św. o godz. 7:00.

 

2. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Po mszy św. o godz. 10:30 starą trasą wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Nie będzie, więc mszy św. o godz. 12:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach jak do tej pory. Serdecznie prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania w czasie procesji. Kwiatki można przynosić do zakrystii. Z całego serca zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do licznego udziału w tak pięknej uroczystości. Prosimy dzieci, aby tradycyjnie sypały kwiatki w czasie procesji. Przez kolejne osiem dni będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18:00 odśpiewamy nieszpory eucharystyczne i przejdziemy procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia orgaznizowana jest pielgrzymka rowerowa do Różanystoku. Więcej informacji na plakacie.

 

4. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i trwanie na Wieczorach Eucharystycznych. Dzisiaj po mszy św. o godz. 19:00 odbędzie się Wieczór Chwały, który poprowadzi Iza Kostro z zespołem „Tron Baranka” z Białegostoku. Od poniedziałku do czwartku konferencje głosił będzie jezuita o. Dariusz Piórkowski z Krakowa. W najbliższy piątek przeżywać będziemy Ostatni Wieczór Eucharystyczny, który poprowadzą Agnieszka i Wojciech Amaro. W piątek po zakończonym Wieczorze Eucharystycznym przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć swoją dobrowolną ofiarę  na pokrycie kosztów związanych z organizacją Wieczorów Eucharystycznych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego trwania na modlitwie trwania przez kolejne dni.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024 r.
1. Dziękujemy o. Szymonowi Janowskiemu za przyjazd do naszej parafii i głoszone przez cały dzień Słowo Boże.
2. Dzisiejszą niedzielą kończy się w Kościele liturgiczny okres wielkanocny, a rozpoczyna się okres zwykły.
3. Jutro – 20 maja przeżywać będziemy uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30 i 18:00.
4. W najbliższy czwartek – 23 maja o godz. 17:00 odbędzie się spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą, a także ich rodziców i opiekunów.
5. W najbliższą sobotę – 25 maja o godz. 11:30 odbędzie się I Komunia Święta.
6. W niedzielę – 2 czerwca o godz. 16:00 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej.
7. Rozpoczynamy w naszej parafii „Wieczory Eucharystyczne”, które są wpisane w centralne dni Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej. Każdego dnia od godz. 19:00 do 20:00 będziemy słuchać konferencji zaproszonych gości oraz adorować Najświętszy Sakrament. Dzisiaj Wieczór Eucharystyczny poprowadzi Marcin Jakimowicz, w poniedziałek i wtorek – dominikanin Janusz Chwast z Poznania, we środę i czwartek – doktor duchowości s. Bogna Młynarz z Krakowa, w piątek – nasza parafianka Marlena Siłkowska, a w sobotę – małżeństwo Paulina i Maciek Sparzakowie z Pisza. W najbliższą niedzielę – 26 maja od godz. 19:00 rozpocznie się Wieczór Chwały, który poprowadzi Iza Kostro z Zespołem „Tron Baranka” z Białegostoku. A od 27 maja będziemy gościć jezuitę Dariusz Piórkowskiego z Krakowa oraz Wojciecha i Agnieszkę Amaro z Warszawy. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości do wzięcia udziału w „Wieczorach Eucharystycznych”, abyśmy wspólnie mogli przejść duchową odnowę wiary w Jezusa, który jest realnie obecny wśród nas.

 

Msze św. 3 maja będą w naszym kościele sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00
Zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości NMP Królowej Polski 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Wniebowstąpienie Pańskie
12 maja 2024 r.
1. Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy wtorek o godz. 17:00 i na spotkanie formacyjne po Mszy św. na plebanii.
2. W sobotę w Sanktuarium w Studzienicznej odbędzie się Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych oraz Diecezjalny Festyn Rodzinny.
3. We środę na całym świecie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Rodzin.
4. We czwartek o godz. 16:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Fatimy i innych Sanktuariów Europy.
5. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji już w sobotę zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O 22.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy przez godzinę. 0 23.00 będzie wygłoszona katecheza a po niej adoracja połączona z modlitwą uwielbienia i śpiewem. Czuwanie zakończy się Mszą świętą o północy.
6. Od Najbliższej niedzieli wchodzimy w centralne dni Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej. Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Wieczorach Eucharystycznych, które rozpoczynać się będą codziennie o godz. 19:00 i potrwają przez ok 1h. Zostały podzielone na dwie części: 30 min. konferencji zaproszonego gościa i 30 min. adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. W najbliższą niedzielę przez cały dzień Słowo Boże będzie głosił o. Szymon Janowski OFMCap, a o 19:00 Wieczór Eucharystyczny poprowadzi Marcin Jakimowicz. Szczegółowe informacje są na banerach i na Facebooku parafialnym.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
5 maja 2024 r.

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 2. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej dobrowolnymi ofiarami możemy weprzeć fundusz ministrancki. Przy tej okazji miło jest nam poinformować, że nasi zwycięzcy Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej o puchar Biskupa Ełckiego zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski. Nasi Ministranci będą reprezentować diecezję ełcką na rozgrywkach w Łodzi 24 i 25 czerwca. Prosimy o modlitwę.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na darmowy wyjazd na diecezjalne Dni Młodzieży, które odbędą się 22 maja na wzgórzu św. Brunona w Giżycku. Zapisy w zakrystii i u ks. Piotra.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywali godziny adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00.
 6. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Również w piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19:15.
 8. Diecezja Ełcka cieszy się z sześciu nowych diakonów, a w najbliższą sobotę w katedrze ełckiej odbędą się święcenia prezbiteratu.
 9. Zachęcamy, aby do swoich domów wziąć nowy numer Martyri.
 10. W najbliższą niedzielę organizujemy wspólne wyjście naszej parafii do kina na ostatnie dwa odcinki serialu „The Chosen”. Zapisy prowadzą Alicja i Marek. Więcej informacji znajduje się na Facebook'u parafialnym  (Seans będzie trwał około 2h i wyświetlony zostanie specjalnie dla nas w niedzielę – 12.05. o godz. 13:30 w Kinie Plaza. Cena biletu wynosi 19 zł. Zapisy prowadzą Alicja i Marek - tel. +48 605 567 575, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.).
 11. Nasza parafia we współpracy ze Wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca od 19 do 31 maja organizuje „Wieczory Eucharystyczne”, które powstały w ramach Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej. Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedzieli goście z całej Polski, którzy przyjadą specjalnie do Suwałk, aby podzielić się doświadczeniem Jezusa realnie obecnego w Eucharystii. „Wieczory Eucharystyczne” rozpoczynać się będą o godz. 19:00 i potrwają przez ok 1h. Zostały podzielone na dwie części: 30 min. konferencji i 30 min. adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Dodatkowo w niedzielę 26 maja o godz. 19:00 odbędzie się Wieczór Chwały, który modlitwą i śpiewem poprowadzi Zespół Tron Baranka z Białegostoku, więc tego dnia warto zarezerwować sobie więcej czasu. Całość wydarzenia swoim świadectwem podsumują Wojciech i Agnieszka Amaro. Więcej informacji znajduje się na Facebook'u parafialnym i na banerach przy kościele. Serdecznie zapraszamy do wspólnego trwania przy Jezusie.

 

OŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
28 KWIETNIA 2024r.
1. Dziś o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. z udziałem motocyklistów. Po Mszy świętej odbędzie poświęcenie jednośladów oraz przejazd na Okuniowiec na wspólną agapę.
2. W poniedziałek, 29 kwietnia w Kościele w Polsce, obchodzimy Dzień Męczeństwa Polskiego Duchowieństwa w czasie II wojny światowej oraz kolejną rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
3. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odbywać się bezpośrednio po każdej Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że od 1 maja Msze św. wieczorne będą sprawowane w naszym kościele
o godz. 18:00 a godziny otwarcia kancelarii po południu będą od 16.30 do 17.30.
4. 1 maja obchodzić będziemy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. będę sprawowane o godz. 6:30 i 18:00. Tego dnia ogarnijmy swoimi modlitwami Bractwo Świętego Józefa.
5. W piątek, 3 maja, będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Tego dnia przypada również I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy św. wieczornej. Z racji uroczystości ks. Piotr swoich chorych odwiedzi po południu, od godz. 14.00; ks. Szymon swoich chorych odwiedzi w piątek, 10 maja, od godz. 9.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, następnie o godz. 17.30 odmówimy różaniec fatimski. Po Mszy świętej o 18.00 wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
7. Z naszej parafii jest organizowany autokar na diecezjalne dni młodzieży które odbędą się w 22 maja 2024r. w Giżycku na wzgórzu św. Brunona. Zapraszamy chętną młodzież z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz ze szkół średnich do wzięcia udziału. Wyjazd jest darmowy, zapisy w zakrystii lub u ks. Piotra
8. Za tydzień po każdej Mszy świętej dobrowolnymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć fundusz ministrancki.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 KWIETNIA 2024r.
1. Dzisiaj wypada światowy Dzień Modlitwy o Powołania. Ta niedziela w Polsce jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i jest początkiem kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Polsce.
2. 23 kwietnia, we wtorek, przypada Uroczystość św. Wojciecha W Ełku będą obchodzone uroczystości patrona naszej diecezji, które rozpoczną się o godz. 17.00 nieszporami w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. bp Jerzy, Ordynariusz naszej diecezji.
3. W sobotę, 27 kwietnia przypada 10 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II.
4. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się Msza święta z motocyklistami. Po Mszy świętej nastąpi poświęcenie użytkowników jednośladów i motocykli. Później wspólnym przejazdem udamy się na Okuniowiec na ognisko. Informacje znajdują się facebooku parafialnym.
5. Wczoraj, 20 kwietnia na Turnieju Piłki nożnej halowej o puchar Biskupa Ełckiego, nasi ministranci i lektorzy zajęli I miejsce w trzech kategoriach wiekowych. Gratulujemy naszej Liturgicznej Służbie Ołtarza zwycięstwa i dziękujemy za dostarczenie nam wielkich przeżyć. Dziękujemy rodzicom naszych ministrantów i lektorów za podjęcie się wielkiej roli gospodarza. Szczególne podziękowania należą się Panu Rafałowi i Joannie Piaścik, Emilii Radziwonowicz, Marcie i Markowi Gościńskim, Kasi Biłdzie, Małgorzacie Przyborowskiej, Państwu Ołubowicz, Państwu Gejdel, pani Lucynie Liszewskiej, Panu Darkowi Ołów, Juliii Piaścik, Ani Wróbel, Gabrieli Wasilewskiej, Franciszkowi Przyborowskiemu, Panu Kamilowi Klimek za prowadzenie spotkania, Panu Krzysztofowi i Pawłowi Gulbierz – za muzykę. Instytucjom za wsparcie finansowe: Bankowi Współdzielczemu Suwałki, Bankowi Współdzielczemu Rutka Tartak, Ełckiemu CARITAS i naszym księżom Biskupom, Rektorowi Seminarium oraz Diecezjalnemu Duszpasterzowi Liturgicznej Służby Ołtarza – księdzu Dariuszowi Konopce. Dziękujemy również Panu Waldemarowi Borysewicz za udostępnienie całego obiektu sportowego OSiR. Szczególne podziękowania nalezą się Pani Marenie Siłkowskiej za przygotowanie dyplomów i opracowanie graficzne. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów na chwałę Bożą.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkanocna
14 kwietnia 2024 r.
1. Rozpoczęliśmy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy do sięgnięcia po Słowo Boże w zaciszu swoich domów. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Polski.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 w naszym kościele odbędzie się Misterium Oratoryjne „Jak one szły...”., poświęcone błogosławionym męczennikom z Nowogródka w wykonaniu Teatru Amatorskiego im. Karola Wojtyły. Serdecznie zapraszamy.
3. Jutro – 15.04. Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na modlitewne czuwanie koronką do Ducha Świętego, która zostanie odmówiona przed Mszą św. o godz. 17:00 w podjętych intencjach.
4. Przypominamy, że 16 kwietnia mija termin dokonywania opłat za pielgrzymkę do Fatimy i innych sanktuariów Europy, która odbędzie się w czerwcu.
5. Miło jest nam poinformować, że ministranci naszej parafii razem z rodzicami przyjęli rolę gospodarza Diecezjalnego Turnieju Piłki nożnej o puchar Biskupa Ełckiego, który odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku. Całe wydarzenie rozpocznie się Mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Jerzego o godz. 9.00 w naszym kościele. Następnie rozgrywki zaczną się na hali OSiR ( ul. Wojska Polskiego 2) o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych na trybuny do kibicowania naszym ministrantom i lektorom naszej parafii, aby z powodzeniem obronili zeszłoroczny tytuł mistrza.
6. Serdecznie zapraszamy na wspólne wyjście naszej parafii do kina na seans czwartego, ostatniego sezonu serialu o Jezusie pt. „The Chosen”. Seans będzie trwał około 2h i wyświetlony zostanie specjalnie dla nas w niedzielę – 12.05. o godz. 13:30 w Kinie Plaza. Cena biletu wynosi 19 zł. Zapisy prowadzą Alicja i Marek - tel. +48 605 567 575, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Należy wysłać smsa lub maila podając swoje imię oraz ilość biletów. Zapisy do 28 kwietnia.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkanocna
Miłosierdzia Bożego
7 kwietnia 2024 r.
1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00, również Dzisiaj po mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
2. Jutro, 8.04 będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 10:00 i 17:00. Będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Formularze są na stoliku za ławkami. Po mszy św. o godz. 17:00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
3. Jako organizatorzy pielgrzymki do Ziemi Świętej podjęliśmy decyzję o całkowitym jej odwołaniu. Powodem jest zbyt niebezpieczna sytuacja w Strefie Gazy. Z tej racji, zapraszamy na spotkanie z biurem podróży, jutro 8.04. o godz. 16:00 na plebanię wszystkich uczestników, aby odebrać wpłacone pieniądze.
4. We wtorek, 9.04 Misja Św. Teresy od Dzieciątka Jezusa zaprasza na adorację od godz. 16:00, następnie msza św. i spotkanie na plebanii.
5. W najbliższy piątek, 12.04 odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19:15.
6. W najbliższą sobotę, 13.04 o godz. 14:00 Ks. Bp Dariusz Zalewski udzieli sakramentu bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, rodziców i opiekunów.
7. W najbliższą niedzielę rozpocznie się w Polsce Tydzień Biblijny.

 

 

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
1 kwietnia 2024 r.
1. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą sprawowane o godz. 6:00 (Rezurekcja), 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
2. Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00
3. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym obchód tegorocznego Triduum Paschalnego i Święta Zmartwychwstania miał tak uroczysty charakter:
-Wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.
- Pani Marlenie za tak wymowny projekty grobu i ciemnicy
- Diakonowi Arkadiuszowi za zaangażowanie i święcenie pokarmów
- Siostrom Anecie i Krystynie za dekorację kwiatów
- Chórowi parafialnemu za piękny śpiew
- Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Szafarzom za stworzenie asysty świątecznej.
- Państwu kościelnym za dbanie o wystrój kościoła.
- Bractwu św. Józefa za niesienie baldachimu w procesji rezurekcyjnej
4. Trwamy w oktawie wielkanocnej oraz w nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9:00 kapłani odwiedzą chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej. W pierwszą sobotę adoracja rozpocznie się o godz. 16:00 oraz odmówimy różaniec.
6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych, przepełnionych pokojem i radością Świątecznej Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa
24 marca 2024 r.
1. Przeżywamy dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Również dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Wychodząc z kościoła możemy nabywać świece z wosku pszczelego na stół wielkanocny. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.
2. W poniedziałek przypada 32. rocznica ustanowienia Diecezji Ełckiej.
3. W tym tygodniu rozpoczniemy celebrację Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania najważniejszych tajemnic naszej wiary. Program celebracji jest następujący:
Wielki Czwartek
godz. 18.00 - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.00
Wielki Piątek
godz. 9.00 Ciemna Jutrznia
od godz. 15.00 do godz. 17:00 – możliwość skorzystania ze Spowiedzi
godz. 17.30 Droga Krzyżowa
godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00
Wielka Sobota
godz. 9.00 Ciemna Jutrznia
od godz. 10.00 do godz.15.00 (co godzinę) – poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym
Poświęcenie Pokarmów na Wioskach:
godz. 9.00 – Zielone Królewskie, Wychodne
godz. 9.30 – Poddubówek, Zielone II
godz. 10.00 – Dubowo II, Zielone Kamedulskie
godz. 20.00 Wigilia Paschalna
Niedziela Zmartwychwstania
Rezurekcja godz. 6.00, kolejne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00
Poniedziałek Wielkanocny
Msze św. godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu
17 marca 2024 r.
1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą o godz. 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00. W poniedziałek i wtorek, pół godziny przed każdą Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Serdecznie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Wielkanocą. Skorzystajmy z obecności spowiedników w czasie rekolekcji i oczyśćmy nasze serca.
2. We wtorek, 19 marca będziemy obchodzili Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Bractwu św. Józefa z okazji święta patronalnego życzymy obfitości łask bożych.
3. 22 marca 2024 roku, w piątek o godz. 18.15. odbędzie się droga krzyżowa z udziałem kandydatów do bierzmowania. Tego dnia odbędzie się także miejska droga krzyżowa, która rozpocznie się przy parafii ks. Salezjanów.
4. Za tydzień, 24 marca będziemy przeżywali Niedzielę Palmową, która rozpocznie Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej mszy św. Po mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się konkurs na najwyższą i naturalną palmę. Ofiary składane na tacę w niedziele palmową przeznaczone zostaną na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. W niedzielę Palmową nasi ministranci będą po każdej Mszy świętej będą rozprowadzać świece z pszczelego wosku na stół wielkanocny. Ofiary ze świec będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Tego dnia przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, z racji rocznicy zbrodni w Markowej.
5. Od 16 marca trwamy w Kościele w Polsce Nowenna w intencji naszej Ojczyzny oraz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
6. W najbliższą sobotę, 23 marca w naszym kościele o godz. 16:00 obędzie się koncert pt. "Pasja" w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego VIVA MUSICA. Serdecznie zapraszamy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu
10 marca 2024 r.
1. We wtorek od godz. 16:00 Misja św. Teresy zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, Mszę św. oraz na spotkanie w salce na plebanii.
2. We środę, 13 marca przypada rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
3. W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa, które rozpocznie się Eucharystią o godz. 17:00. Po zakończonej Eucharystii na plebanii będzie miała miejsce część formacyjna.
4. W naszym mieście 15 marca organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa, która rozpocznie się Eucharystią o godz. 20:00 w konkatedrze św. Aleksandra. Pakiety startowe będą rozdawane w auli od godz. 19:00. Szczegóły podane są w Internecie.
5. W najbliższy piątek odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19:15.
6. Od 16 marca rozpocznie się w Kościele w Polsce Nowenna w intencji naszej Ojczyzny oraz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
7. Rozpoczynamy kolejny nabór chętnych chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórka dla kandydatów odbędzie się w sobotę 16 marca 2024 roku o godz. 9.00 w kościele.
8. 22 marca 2024 roku, w piątek o godz. 18.15. odbędzie się droga krzyżowa z udziałem kandydatów do bierzmowania.
9. Na stoliku za ławkami można odebrać biuletyn Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Jest także najnowszy numer Martyri.
10. W najbliższą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu
3 marca 2024 r.
1. Siostry salezjanki zapraszają na wieczór poświęcony Żołnierzom Wyklętym, który odbędzie się jutro – 4.03. o godz. 17:00 przy ul. Sejneńskiej 10. Więcej informacji na plakacie.
2. W najbliższy piątek – 8.03. od godziny 9:00 ks. Szymon odwiedzi chorych.
3. Wieczór uwielbienia odbędzie się w następny piątek – 15.03.
4. Od 5 do 6. 04. w Ełku odbędą się warsztaty pod nazwą „Nieprzeciętny tata”. Serdecznie polecamy tę inicjatywę, która przynosi wyraźne owoce w życiu rodzinnym. Więcej informacji na plakacie.
5. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje osób chętnych do prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dla dorosłych Droga Krzyżowa jest w każdy piątek bezpośrednio po mszy św. o godz. 17:00, a dzieci zapraszamy o godz. 15:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, a od godz. 16:40 rozpoczyna się nabożeństwo Gorzkich Żali.
7. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 17 do 20 marca.
8. Z okazji zbliżającego się dnia kobiet wszystkim Paniom życzymy bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Marii Panny.

 

  

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu
25 lutego 2023 r.
1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami.
2. Dzisiaj po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i opiekunów. Zostaną też omówione sprawy organizacyjne przed rekolekcjami ewangelizacyjnymi, które odbędą się w Smolanach od 27 do 28 lutego. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9:00 kapłani odwiedzą chorych. Ks. Szymon chorych odwiedzi w drugi piątek marca. W pierwszą sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, różaniec i mszę św.
4. W najbliższy piątek – 1.03 o godz. 16:00 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie z Biurem Podróży dotyczące pielgrzymki do Ziemi Świętej.
5. Zapraszamy na warsztaty dla teściów i teściowych odbędą się w Ełku w sobotę 2 marca br. Potrwają od godz. 9.00 do godz. 16.00. Warsztaty poprowadzą m.in.: ks. dr Radosław Rybarski, psycholog i psychoterapeuta oraz ks. dr Marek Bednarski, biblista. W planie przewidziany jest obiad i bufet kawowy. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł/os. Zapisy pod numerem 87 621 68 15. Na warsztatach zostaną podjęte następujące tematy: Świadomy teść i teściowa (elementy poznania siebie, odkrywanie siebie w sferze poznawczo- emocjonalno - zachowaniowej); Czy odmówić teściowi / teściowej wolno? (Asertywność, Jak mówić, żeby się porozumieć).
6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dorosłych Droga Krzyżowa jest w każdy piątek bezpośrednio po mszy św. o godz. 17:00, a dzieci zapraszamy o godz. 15:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, a od godz. 16:40 rozpoczyna się nabożeństwo Gorzkich Żali.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu
18 lutego 2024 r.
1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dorosłych Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek bezpośrednio po mszy św. o godz. 17:00, a dzieci zapraszamy o godz. 15:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a od godz. 16:40 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
2. W poniedziałek – 19 lutego, Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na modlitewne czuwanie koronką do Ducha Świętego, która zostanie odmówiona przed wieczorną Mszą św. w podjętych intencjach.
3. W najbliższą niedzielę – 25 lutego odbędzie się spotkanie formacyjne i organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców i opiekunów. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17:00.
4. Dziękujemy Siostrom Pallotynkom za wygłoszone świadectwo misyjne. Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami dzieła, które siostry prowadzą.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Zwykła
11 lutego 2024.
1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na WSD w Ełku.
2. We wtorek, 13.02. Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, mszę św. i spotkanie w salce na plebanii.
3. We środę, 14.02. przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową będą sprawowane o godz. 6:30, 10:00, 17:00 i 19:00. Jest to dzień wstrzemięźliwości i ścisłego postu, a także początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wychodząc kościoła będzie można złożyć ofiary do tzw. puszek na rzecz pomocy i solidarności dla ofiar wojny z Ukrainy.
4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dorosłych Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek bezpośrednio po mszy św. o godz. 17:00, a dzieci zapraszamy o godz. 15:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a od godz. 16:40 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
5. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach informuje, że prowadzi nabór do klasy pierwszej i czwartej z nauczaniem dwujęzycznym na rok szkolny 2024/2025. Szkoła respektuje wartości chrześcijańskie. Więcej informacji w sekretariacie Szkoły.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Zwykła
4 lutego 2024 r.
1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00
2. We wtorek, 6 lutego po mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie Bractwa św. Józefa, które odbędzie się na plebanii.
3. W najbliższy piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19:15.
4. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć fundusz dziecięco – młodzieżowy naszej parafii.
5. Zachęcamy, aby zabrać do swoich domów najnowszy nr Martyri.
6. Zostało pięć wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes, Santiago de Compostela, Barcelony, Strasburga, Toledo i Saragossy. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 do 15 czerwca. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji i zapisy u ks. Szymona.
7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli dla nas drzwi swoich domów. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, życzliwą atmosferę i za składane ofiary. Jeżeli są osoby, które chciałyby przyjąć kapłana z błogosławieństwem, to jest zawsze taka możliwość, po wcześniejszym ustaleniu terminu, czego dokonać można w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła
28 stycznia 2024 r.
1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9:00 ks. Szymon odwiedzi chorych, natomiast ks. Piotr odwiedzi chorych w tę sobotę również od godz. 9:00. W pierwszy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00, a w pierwszą sobotę adoracja rozpocznie się o godz. 16:00.
2. W ten piątek, 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 10:00 i 17:00. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, z tej okazji siostrom Terezjankom życzymy obfitości łask bożych.
3. W najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców i opiekunów. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 17:00, a po mszy św. spotkanie.
4. Również w najbliższą niedzielę wychodząc z kościoła ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundusz Dziecięco – Młodzieżowy naszej parafii.
5. Kończy się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Jeżeli z różnych powodów kogoś nie było w czasie kolędy w domu, a chciałby przyjąć kapłana z błogosławieństwem, to będzie taka możliwość w tym tygodniu. Umówić wizytę duszpasterską można osobiście w kancelarii lub zakrystii oraz telefonicznie: 87 566 27 83.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEJ
III Niedziela Zwykła
21 stycznia 2024 r.

1. Przeżywamy Niedziela Słowa Bożego.
2. W piątek, 26 stycznia przeżywać będziemy w Kościele w Polsce Dzień Islamu.
3. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którzy przeżywają dzisiaj i jutro swoje święto.
4. Zachęcamy, aby wziąć do swoich domów nowy nr Martyri. Są również modlitewniki „Rodzina zjednoczona na modlitwie”, które można wziąć ze stolika lub od ministrantów.
5. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dobrych i bezpiecznych ferii.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W TYM TYGODNIU JEST NASTĘPUJĄCY

22 stycznia (poniedziałek) od g. 15:30
ul. Lubelska, ul. Siedlecka, Krakowska,
ul. Pilska, Poznańska, Konińska, Warszawska. Kolęda w nowych blokach na ul. Poznańskiej, czyli na osiedlu „Perła Południa” odbędzie się również tego dnia (22 stycznia) na indywidualne zaproszenie. Umówić się można w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie, a także w zakrystii. Tel. 87 566 27 83
23 stycznia (wtorek) od g. 15:30
ul Katowicka, Łomżyńska, Skierniewicka, Ostrołęcka, Płocka, Ciechanowska, Włocławska, ul. Chełmska, Radomska, Łódzka, ul. Krośnieńska
24 stycznia (środa) od. g. 15:30
ul. Leszczyńska, Zielonogórska, ul. Augustowska, Rzeszowska, Przemyska, ul. Kielecka, Piotrkowska, Nowosądecka
25 stycznia (czwartek) od. g. 15:30
ul. Wrocławska, Gorzowska, Iławska, Legnicka
ul. Leśna, Ełcka, Gołdapska, Giżycka, Olecka, Węgorzewska
27 stycznia (sobota) od. g. 9:00
Dubowo ulica i Dubowo II wieś;
również 27 stycznia (sobota) od. g. 15:30 wieś Dubowo I, wieś Pijawne

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła
14 stycznia 2024 r.

1. We środę, 17 stycznia w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. Jest to również rocznica śmierci Ks. Bpa Edwarda Samsela – Biskupa Ełckiego.
2. We czwartek 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
3. Najbliższa niedziela w Kościele Powszechnym jest Niedzielą Słowa Bożego.
4. Zachęcamy, aby wziąć do swoich domów nowy nr Martyri. Są również modlitewniki „Rodzina zjednoczona na modlitwie”, które można wziąć ze stolika lub od ministrantów.


Program wizyty duszpasterskiej w najbliższych dniach jest następujący:


15 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
ul. Kawaleryjska nr parzyste i nieparzyste
16 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
ul. Lotnicza
17 stycznia (środa) od g. 15:30
ul. Bohaterów nr parzyste i nieparzyste
18 stycznia (czwartek) od g. 15:30
ul. Powstańców Śląskich, 41 Płk Piechoty, ul. Ułanów Grochowskich
19 stycznia (piątek ) od g. 15:30
ul. Szczecińska, Gdańska, Zamojska, Słupska, Koszalińska, Toruńska, Elbląska
ul. Bydgoska bloki, ul. Bydgoska domy jednorodzinne, ul. Sopocka,
20 stycznia (sobota) od g. 9:00
Zielone II
Wychodne
22 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
ul. Lubelska, ul. Siedlecka, Krakowska,
ul. Pilska, Poznańska, Konińska ,Warszawska. Kolęda w nowych blokach na ul. Poznańskiej, czyli na osiedlu „Perła Południa” odbędzie się również tego dnia (22 stycznia) na indywidualne zaproszenie. Umówić się można w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie, a także w zakrystii. Tel. 87 566 27 83

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego
7 stycznia 2024 r.
1. Dzisiejszą niedzielą w Kościele kończy się okres Bożego Narodzenia. W polskiej tradycji śpiewanie kolęd i ozdoby świąteczne pozostają w świątyni do 2 lutego. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć tak uroczyście czas Bożego Narodzenia. Odnowie w Duchu Świętym za wykonanie żłóbka i przybranie choinek, liturgicznej służbie ołtarza i nadzwyczajnym szafarzom komunii św. za tworzenie asysty liturgicznej i Chórowi parafialnemu za piękny śpiew. Dziękujemy także Wam wszystkim za pielęgnowanie tradycji chrześcijańskich przy wigilijnym stole oraz za tak liczny udział w pasterkach i mszach św. w tym wyjątkowym czasie. Niech Nowonarodzony Chrystus obdarzy wszystkich potrzebnymi łaskami.


Program wizyty duszpasterskiej w najbliższych dniach jest następujący:

8 stycznia (poniedziałek) od g. 15:30
ul. Wojska Polskiego 23 ABC oraz Wojska Polskiego 38A i 38B
9 stycznia ( wtorek) od g. 15:00
ul. Powstańców Wielkopolskich numery parzyste i numery nieparzyste
10 stycznia (środa) od. g. 15:30
ul. Zastawie za działkami, czyli ul. Hiszpańska, Francuska, Chorwacka, Włoska, Węgierska, Grecka oraz ul. Zastawie od Hotelu Hańcza do ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Hetmańska
11 stycznia (czwartek) od. g. 15:30
ul. Partyzantów nr parzyste i nieparzyste
12 stycznia (piątek) od. g. 15:30
ul. Kosynierów nr parzyste i nieparzyste
13 stycznia (sobota) od g. 9:00
Poddubówek
15 stycznia (poniedziałek) od g. 15:30
ul. Kawaleryjska numery parzyste i nieparzyste

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto św. Rodziny
31 grudnia 2023 r.
1. Dzisiaj zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, a od 16:30 rozpocznie się nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
2. Jutro, 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9:00 kapłani odwiedzą chorych, a od 15:00 będzie adoracją Najświętszego Sakramentu.
4. W sobotę, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Jest to Światowy Dzień Misyjny. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16:00.
5. Pragniemy poinformować, że podczas trwania wizyty duszpasterskiej w naszej parafii nie będzie homilii na mszach św. o godz. 17:00 w dni powszednie.


Program wizyty duszpasterskiej w najbliższych dniach jest następujący:


2 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
ul. Szwoleżerów, oraz ul. Wojska Polskiego domy jednorodzinne, wszystkie nr parzyste, zaczynając od hotelu Hańcza do końca, czyli do ronda przy stacji paliw.
3 stycznia (środa) od g. 15:30
ul. Saperska, ul. Artyleryjska, ul. Raczkowska numery nieparzyste
4 stycznia (czwartek) od. g. 15:30
ul. Piekarskiego, ul. Czwartaków, ul. Raczkowska numery parzyste,
5 stycznia (piątek) od. g. 15:30
Batalionów Chłopskich, ul. Olsztyńska, ul. Białostocka
8 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
ul. Wojska Polskiego 23 ABC i Wojska Polskiego 38A i 38B

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
24 grudnia 2023 r.
1. Dzisiaj nie będzie mszy św. o godz. 17:00, ponieważ jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach. W ten wieczór podtrzymujmy chrześcijańskie tradycje.
2. Wsłuchując się w prośbę wielu parafian zapraszamy do udziału w Pasterce, która będzie sprawowana o godz. 22:00 i 24:00.
3. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
4. Następna niedziela kończy stary rok. Z tej racji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, a o godz. 16:30 będzie nabożeństwo dziękczynne i msza św. o godz. 17:00.
5. W poniedziałek, 1 stycznia będziemy obchodzili uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00. Od godz. 16:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.


6. Program wizyty duszpasterskiej w najbliższych dniach jest następujący:
28 grudnia (czwartek) od. g. 15:30
Osiedle Hubala wszystkie numery oraz ul. Wojska Polskiego 102A, 102B, 102C, oraz ul. Raczkowska 183 i 185 (FADOM)
29 grudnia (piątek) od. g. 15:30
ul. Wojska Polskiego nr 23, 25, 27, 36, 38, 44
ul. Wojska Polskiego bloki – 110, 110A, 112, 114L,
30 grudnia (sobota) od. g. 9:00
Zielony Królewskie oraz Zielone Kamedulskie Wioska i Zielone Kamedulskie wszystkie bloki
2 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
ul. Szwoleżerów, oraz ul. Wojska Polskiego domy jednorodzinne, czyli wszystkie nr parzyste, zaczynając od hotelu Hańcza do końca, czyli do ronda przy stacji paliw.
3 stycznia (środa) od g. 15:30
ul. Saperska, ul. Artyleryjska ul. Raczkowska numery nieparzyste
4 stycznia (czwartek) od. g. 15:30
ul. Piekarskiego, ul. Czwartaków, ul. Raczkowska numery parzyste,
5 stycznia (piątek) od. g. 15:30
Batalionów Chłopskich, ul. Olsztyńska, ul. Białostocka

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu – Rekolekcje
17 grudnia 2023 r.
1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku. Msze św. rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą sprawowane o godzinach: 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00. Możliwość spowiedzi będzie pół godziny przed każdą mszą św. Serdecznie prosimy, aby skorzystać z obecności spowiedników z naszego dekanatu i przystąpić w tych dniach do sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
2. W zakrystii cały czas możemy nabywać świece Caritas.
3. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają sianko i ozdoby świąteczne.
4. W najbliższą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. 24 grudnia będą sprawowane o godzinach: 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Z racji Wigilii nie będzie mszy św. o godz. 17:00. Przy stole wigilijnym pamiętajmy, aby zachować tradycje chrześcijańskie. Zapraszamy do udziału w Pasterce. W tym roku, jak i w latach ubiegłych, wsłuchując się w głos i prośby wielu parafian Pasterka będzie sprawowana o godz. 22:00 i o godz. 24:00.
5. Zarówno 25 grudnia i 26 grudnia, czyli w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, o godzinach 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
6. Od czwartku, 28 grudnia pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską naszej parafii. Program Wizyty duszpasterskiej będzie następujący:
28 grudnia (czwartek) od. g. 15:30
Osiedle Hubala wszystkie numery oraz ul. Wojska Polskiego 102A, 102B, 102C, oraz ul. Raczkowska 183 i 185 (FADOM)
29 grudnia (piątek) od. g. 15:30
ul. Wojska Polskiego nr 23, 25, 27, 36, 38, 44
ul. Wojska Polskiego bloki – 110, 110A, 112, 114L,
30 grudnia (sobota) od. g. 9:00
Zielony Królewskie oraz Zielone Kamedulskie Wioska i Zielone Kamedulskie wszystkie bloki

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
3 grudnia 2023 r.
1. Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00. Dzisiaj nie będzie spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
2. Zapraszamy do wspólnego, adwentowego czuwania na przyjście Jezusa przez udział w roratach, które będziemy sprawować od poniedziałku do soboty o godz. 17:00. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki również o godz. 17:00. Podtrzymujmy też piękną tradycję przynoszenia lampionów na msze św. roratnie i nie zapominajmy o adwentowych postanowieniach, które pomogą nam przygotować się wewnętrznie do Świąt Bożego Narodzenia.
3. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30 i 17:00. Tego dnia o godz. 19:15 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia.
4. Misja św. Teresy zaprasza w najbliższy wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 oraz na mszę św. i spotkanie na plebanii.
5. Zapraszamy do włączenia się w świąteczną akcję pomocy dla ubogich dzieci prowadzoną przez Caritas pod hasłem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym celu każdy z nas w zakrystii może nabyć piękną bożonarodzeniową świecę, której koszt wynosi 20 zł.
6. W najbliższą niedzielę 10 grudnia na mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po mszy św. będzie miało miejsce spotkanie formacyjne. Również w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
26 listopada 2023 r.
1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wpierwszy piątek od godz. 9:00 kapłani odwiedzą osoby chore, a adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 15:00 do mszy św. wieczornej. W pierwszą sobotę zapraszamy od godz. 16:00 na adorację, różaniec i o godz. 17:00 mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.
2. Zapraszamy do włączenia się w świątaczną akcję pomocy dla ubogich dzieci prowadzoną przez Caritas pod hasłem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym celu każdy z nas w zakrystii może nabyć piękną bożonarodzeniową świecę, której koszt wynosi 20 zł.
3. Zachęcamy, aby wychodząc z kościoła zabrać do swoich domów nowy numer Martyrii.
4. W najbliższą niedzielę rozpocznie się Adwent. Tego dnia ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela Zwykła
19 listopada 2023 r.
1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w naszej parafii w pomoc osobom najbiedniejszym. W zakrystii można nabywać świece Caritas na stół wigilijny, wspierając tym samym Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt jednej świecy wynosi 20 zł.
2. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne i organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców i opiekunów.
3. We środę przeżywać będziemy wspomnienie św. Cecylii, która jest patronką muzyki kościelnej. Panu organiście, Chórowi, Scholii Dziecięcej oraz Zespołowi Muzycznemu prowadzącemu wieczory uwielbienia życzymy wielu łask Bożych oraz radości z wykonywanej posługi na Chwałę Pana.
4. W dniach od 24 do 25 listopada kandydaci do bierzmowania będą przeżywać swoje dni skupienia i warsztaty artystyczne. Rozpoczną się one w piątek o godz. 18.00, konferencją oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy młodzież aby przed adwentem przygotowała się i skorzystała z sakramentu spowiedzi. Szczegółowy plan dnia skupienia będzie podany na wieczornym spotkaniu.
5. W sobotę 25 listopada w kościele św. Aleksandra rozpocznie się nowy rok modlitewny Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 14:00 adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie o godz. 15:00 msza św. i agapa. W zakrystii można odbierać intencje na nowy rok.
6. W najbliższą niedzielę o godz. 12:00 odbędzie się msza św. prymicyjna dk. Marcina Jasionowskiego.
7. Zachęcamy, aby wychodząc z kościoła wziąć ze sobą nowy nr Martyrii.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII Niedziela Zwykła
12 listopada 2023 r.
1. Przeżywamy dzisiaj 15 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W duchu łączności z naszymi braćmi i siostrami na Bliskim Wschodzie wychodząc z kościoła możemy złożyć swój dar serca.
2. Misja św. Teresy zaprasza we wtorek o godz. 16:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Po mszy św. w sali na plebanii odbędzie się spotkanie.
3. We czwartek przypada święto NMP Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej.
4. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku zawiadamia, że dk Marcin Karol Jasionowski ma przyjąć święcenia prezbiteratu z rąk ks. bpa Dariusza Zalewskiego w dniu 25.11 br. roku w kościele Bożego Ciała w Suwałkach. Ktokolwiek miałby zastrzeżenia do wyżej wymienionego kandydata do święceń, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić tutejszą kancelarię parafialną lub Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Prosimy o modlitwę za dk Marcina i zapraszamy na msze św. prymicyjną 26.11 o godz. 12:00.
5. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne i formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców oraz opiekunów.
6. Od 9 stycznia 2024 r. rusza kolejna edycja katechez przedmałżeńskich, które będą odbywać się w sali domu parafialnego przez osiem tygodni w każdy wtorek od godz. 18:00 do 19:30. Przypominamy, że narzeczeni, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński są zobowiązani do odbycia katechez. Zapisy w kancelarii parafialnej.
7. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w nowennie za zmarłych. W zakrystii można jeszcze zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki roczne.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI Niedziela Zwykła
5 listopada 2023 r.
1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy od godz. 15:00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
2. Do dziewiątego listopada trwamy w nowennie za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 16:30, podczas której wyczytujemy zmarłych poleconych modlitwie Kościoła, następnie za tych zmarłych sprawujemy mszę św. połączoną z nieszporami żałobnymi i wyruszamy z procesją na cmentarz.
3. W piątek odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19:15.
4. W sobotę obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30 i 17:00.
5. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes, Santiago de Compostela. W programie przewidziany jest także pobyt w takich miastach jak Barcelona, Toledo, Saragossa, Strasburg i Awinion. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 do 15 czerwca 2024 r. Szczegółowy program znajduje się na Facebooku parafialnym oraz tablicy ogłoszeń. Więcej informacji i zapisy u ks. Szymona.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX Niedziela Zwykła
29 października 2023 r.
1. We środę 1 listopada będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00. O g. 11.30 odmówimy różaniec za zmarłych, a po Mszy św. o 12.00 zaśpiewamy nieszpory za zmarłych i wyruszymy z procesją na cmentarz. O g. 15.00 dobędzie się modlitwa na cmentarzu w Zielonym Kamedulskim.
2. Rozpoczynamy Nowennę za zmarłych. Od 2 do 9 listopada o g. 16.30 będziemy odmawiali różaniec wyczytując osoby zmarłe, a po Mszy św. będzie procesja na cmentarz. Przez cały listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych pod zwykłymi warunkami możemy uzyskać odpust zupełny dla jednej zmarłej osoby.
3. We czwartek 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień zaduszny. Msze św. będą sprawowane o g. 7.00, 10.00 i 17.00.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9:00 kapłani odwiedzą chorych, a adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 15:00 do mszy św. wieczornej.
5. W zakrystii cały czas możemy zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki roczne.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła
22 października 2023 r.
1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Dziękujemy za ofiary na tacę, które przekażemy na Papieskie Dzieła Misyjne.
2. Przypominamy, że cały czas można zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki roczne oraz nowennę listopadową. Prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzach.
3. W ostatnim tygodniu października zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się po mszy św. wieczornej.
4. Przy wyjściu z kościoła możemy doborwolnymi ofiarami wesprzeć fundusz dziecięco – młodzieżowy naszej parafii. W ramach wdzięczności ministranci i rodzice przygotwali słodki poczęstunek.
5. Przypominamy, że za tydzień w niedzielę po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz dla ich opiekunów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła
8 października 2023 r.
1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po każdej wieczornej mszy św. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 15:30.
2. We wtorek po mszy św. i różańcu odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa. Również we wtorek Misja św. Teresy zaprasza od godz. 16:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Po mszy św. odbędzie się spotkanie na plebanii.
3. W najbliższy piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, rozpoczęcie mszą św. o godz. 19:15.
4. W sobotę będziemy przeżywać obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej wdzięczności za niełatwą i odpowiedzialną pracę wychowania młodego pokolenia.
5. W następną niedzielę będziemy świętować XXIII Dzień Papieski. Tego dnia w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
6. W zakrystii można zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki roczne oraz na nowennę listopadową.
7. Zwolniły się 2 miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 8 do 15 listopada. Więcej informacji u ks. Szymona.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła
8 października 2023 r.
1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po każdej wieczornej mszy św. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 15:30.
2. We wtorek po mszy św. i różańcu odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa. Również we wtorek Misja św. Teresy zaprasza od godz. 16:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Po mszy św. odbędzie się spotkanie na plebanii.
3. W najbliższy piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, rozpoczęcie mszą św. o godz. 19:15.
4. W sobotę będziemy przeżywać obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej wdzięczności za niełatwą i odpowiedzialną pracę wychowania młodego pokolenia.
5. W następną niedzielę będziemy świętować XXIII Dzień Papieski. Tego dnia w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
6. W zakrystii można zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki roczne oraz na nowennę listopadową.
7. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 8 do 15 listopada. Więcej informacji u ks. Szymona.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła
1 października 2023 r.
1. Od dzisiaj msze św. wieczorne w niedzielę i dni powszednie będą sprawowane o godz. 17:00.
2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00. Dzisiaj o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
3. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc różańca. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po każdej wieczornej mszy św. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 15:30.
Bardzo prosimy o poprowadzenie różańca następujące wspólnoty:
- poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym
- wtorek – Misja św. Teresy
- środa – Przyjaciele Oblubieńca
- czwartek – Koła Różańcowe
- piątek – Domowy Kościół.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9:00 kapłani odwiedzą chorych, a od godz. 15:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Z racji ślubu nabożeństwo pierwszej soboty rozpocznie się po mszy św. o godz. 17:00.
5. W następną niedzielę zapraszamy na mszę św. o godz. 12:00 rodziców oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Zostaną poświęcone różańce. Po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
6. Przy wyjściu z kościoła możemy darem serca wesprzeć Dom Samotnej Matki w Ełku.
7. Siostrom Terezjankom w dniu patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus życzymy wielu łask Bożych. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV Niedziela Zwykła
23 września 2023 r.
1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Przypominamy, ze dzisiaj po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców i kandydatów do Bierzmowania.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które zostaną przekazane na potrzeby WSD w Ełku.
3. W piątek będziemy obchodzić będziemy Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
4. Od następnej niedzieli msze św. wieczorne będą sprawowane o godz. 17:00.
5. W następną niedzielę wracają w naszym kościele spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19:30.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV Niedziela Zwykła
17 września 2023 r.
1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Również dzisiaj przypada 84 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Jest to Dzień Sybiraka.
2. Jutro przeżywać będziemy święto św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży.
3. We czwartek przypada święto św. Mateusz Apostoła i Ewangelisty.
4. W najbliższą niedzielę 24 września odbędzie się spotkanie dla rodziców i młodzieży, która rozpocznie przygotowania do Bierzmowania. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18:00 i bezpośrednio po mszy św. odbędzie się spotkanie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła
10 września 2023 r.
1. Dzisiaj rozpoczynamy dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców w ramach Tygodnia Wychowania.
2. We wtorek od godz. 17:00 Misja św. Teresy zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i sakramentalnego małżeństwa. Po mszy św. w sali na plebanii odbędzie się spotkanie.
3. We wtorek o godz. 18:00 w sali na plebanii rozpocznie się nowy cykl katechez przedmałżeńskich.
4. We czwartek przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie prosimy o uporządkowanie krzyży przydrożnych na terenie naszej parafii.
5. W najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Tej niedzieli o godz. 10:30 odbędzie się ogólnomiejska msza św. za Ojczyznę, a o godz. 12:00 msza św. za rodziny naszego miasta, po której wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny.
6. 17 września organizowana jest rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża w Olecku. Wyjazd o godz. 8:30 z par. św. Kazimierza Królewicza. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII Niedziela Zwykła
3 września 2023 r.
1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do mszy św. wieczornej.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
3. W piątek obchodzić będziemy Święto Narodzenia NMP, które w tradycji ludowej nazywane jest Świętem Matki Bożej Siewnej.
4. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19:15.
5. W dniach i godzinach otwarcia kancelarii oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie możliwość zapisywania się młodzieży, która w tym roku szkolnym chce rozpocząć przygotowanie do przyjęcia bierzmowania. Zaproszenie jest skierowane do osób uczących się poza Szkołą Podstawową nr 4. Zapisy i pozostałe informacje u ks. Piotra.
6. Ks. Piotr zaprasza wszystkich ministrantów, lektorów oraz kandydatów do służby przy ołtarzu na pierwszą po wakacyjną zbiórkę w sobotę ( 9.09.2023r.) do salki na plebani na godz. 10.30. 3
7. W następną niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na msze św. o godz. 12:00, aby wspólną modlitwą i spowiedzią świętą rozpocząć nowy rok szkolny. Tego dnia o godz. 16.00 w salce na plebanii odbędzie się powakacyjne spotkanie OAZY DZIECI BOŻYCH. Zapraszamy nowe, chętne osoby zwłaszcza z 4 klas na spotkania formacyjne.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI Niedziela Zwykła
27 sierpnia 2023 r.
1. Serdecznie zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się dzisiaj o godz. 13:00.
2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek kapłani od godz. 9:00 odwiedzą chorych, a od godz. 15:00 do mszy św. wieczornej będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 17:30, mszę św. i procesję z figurą Matki Bożej.
3. 1 września będziemy przeżywali 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
4. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii s. Paulinę z Boliwii. Po każdej mszy św. będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami pracę misyjną w Oruro. Tej niedzieli spod konkatedry o godz. 7:30 wyruszy piesza pielgrzymka do Kaletnika.
5. 9 września w par. NMP Królowej Polski w Olecku odbędą się diecezjalne dożynki.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX Niedziela Zwykła
20 sierpnia 2023 r.
1. Zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 13:00. W przyszłą niedzielę również o godz. 13:00 odbędzie się kolejny koncert organowy.
2. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30 i 18:00.
3. W najbliższą niedzielę spod Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wyruszy piesza pielgrzymka na odpust do Żylin.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela Zwykła
13 sierpnia 2023 r.
1. We wtorek 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczytsość Wniebowzięcia NMP. Jest to kolejna rocznica „Cudu na Wisłą” oraz święto Wojska Polskiego. W tym dniu msze św. w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
2. W najbliższy piątek 18 sierpnia o godz. 19:00 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne z Biurem Podróży przed pielgrzymką do Ziemi Świętej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Przemienienie Pańskie
6 sierpnia 2023 r.
1. W piątek 11 sierpnia zakończy się XXXI Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.
2. W sobotę 12 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do sanktuarium w Studzienicznej.
3. Przypominamy, że trwają zapisy na katechezy przedmałżeńskie, które narzeczeni są zobowiązani odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela zwykła
30 sierpnia 2023 r.
1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, a od godz. 15:00 do mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie różaniec, msza św. i procesja z figurą Matki Bożej.
2. Od 12 września rusza kolejna edycja katechez przedmałżeńskich, które narzeczeni muszą odbyć jako przygotowanie do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Zapisy w kancelarii.

 

Ogłoszenia duszpasterskie
23 lipca 2023r.
XVI Niedziela Zwykła
1. We wtorek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się błogosławieństwo kierowcow i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.
2. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa. Tego dnia obchodzimy dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom.
3. 28 lipca 2023 roku wyrusza XXI Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.
4. Na stoliku za ławkami są wyłożone Biuletyny Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
09.07.2023r.
1. 12 lipca przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, współpatrona naszej diecezji.
2. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do miejscowego sanktuarium w Rajgrodzie. Początek spotkania o godzinie 10.00. W sobotę również wyrusza pielgrzymka do NMP Ostrobramskiej w Wilnie.
3. Prosimy o zabranie ze sobą kolejnego numery Martyri. Gazety są wyłożone na stoliku za ławkami.
Parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia i udanych wakacji.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
02.07.2023r.
1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca oraz pierwszy piątek miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu
od godz. 15.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Natomiast ks. Szymon swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi 14 lipca,
w drugi piątek miesiąca.
3. 8 lipca 2023 roku - w sobotę - odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Teściowych w Lipsku. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.
4.Warto rozważyć udział w pielgrzymce kobiet do Rajgrodu, która będzie miała miejsce 15 lipca br. również w pielgrzymkach pieszych do Ostrej Bramy w dniach 15 – 24 lipca i na Jasną Górę 28 lipca –
11 sierpnia 2023 roku. Informacje są podane na plakatach.
5. Dziękujemy wszystkim którzy aktywnie włączyli się
w organizację i przebieg Festynu Parafialnego. Wielką wdzięczność kierujemy pod adresem rodziców naszych ministrantów i dziewczynek ze scholii, za upieczenie ciast, przygotowanie smakołyków na grilla. Panu Krzysztofowi za sprzęt muzyczny. Panu Dyrektorowi, Panu Ignacemu Ołów za udostępnienie podestów, Pani Dyrektor Przedszkola „ Akademia Geniuszy” za udostępnienie dmuchańca, Aresztowi Śledczemu za pokaz wozu i wystąpienie Zawiszy, Straży pożarnej za pokaz wozu bojowego; Wojsku za grochówkę, Zakładowi poligraficznemu „Pix Art” za plakaty, OSIRowi za atrakcje sportowe, Urzędowi Gminy za namioty, Państwu Skibickim za ciągnik ciężarowy, motocyklistom oraz panu Marcinowi za samochód rajdowy. Szczególnie dziękujemy Pani Katarzynie i Hannie za zorganizowanie loterii fantowej, którą poprowadził ministrant Franciszek. Panu Adamowi za całą koordynację i innym osobom które nie sposób wymienić a które włożyły wiele serca w przygotowanie i realizację różnych atrakcji w czasie „Festynu”.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII Niedziela Zwykła
25 czerwca 2023 r.
1. W najbliższy czwartek 29 czerwca przeżywać będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz parafialny odpust. Msze św. będą sprawowane o godzinach: 7:00, 10:00 i 18:00. Uroczysta suma odpustowa wraz z procesją eucharystyczną wokół kościoła będzie sprawowana o godz. 18:00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. dr Marek Bednasrki. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnego świętowania.
2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z racji ślubu, Adoracja i Różaniec odbędą się o godz. 17:30, a po mszy św. będzie procesja z figurą MB wokół Kościoła.
3. Parafia św. Kazimierza Królewicza organizuje pielgrzymkę rowerową do Giżycka na Rozpoczęcie Lata z Chrystusem. Zapisy do 29 czerwca w tamtejszej parafii.
4. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI Niedziela Zwykła
18 czerwca 2023 r.
1. Dzisiaj o godz. 13:00 zapraszamy na Festyn Rodzinny naszej parafii. Czekają na nas liczne atrakcje. POKAZY PPJAZDÓW: straży pożarnej, wojska polskiego, służb więziennych, motocykle, samochód rajdowy. SMAKOŁYKI: kiełbaska z grilla, grochówka wojskowa, ciasta, wata cukrowa, lody. MALOWANIE TWARZY i FANTASTYCZNE FRYZURY. Pokaz umiejętności Zawiszy – psa służby więziennej. O GODZ. 14.00 WYSTĄPI GWIAZDA „PARTY DAY$” DAWID SOKOŁOWSKI. Będzie można również wziąć udział w loterii fantowej. Cały dochód z festynu przeznaczony jest na obóz letni dla ministrantów w polskich Tatrach.
2. W piątek 23 czerwca będziemy przeżywać Dzień Ojca. Pamiętajmy o wdzięczności i modlitwie za każdego tatę.
3. W piątek zakończy się rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud edukacji młodego pokolenia. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Pragniemy zaprosić wszystkich w najbliższą niedzielę 25 czerwca na mszę św. o godz. 12:00, na której podziękujemy Bogu za otrzymane łaski w minionym roku i poprosimy o dobry czas wakacji. Zachęcamy również do skorzystania ze Spowiedzi Św.
4. W sobotę 24 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela.
5. Informujemy, że w wakacje nie ma już wolnych terminów do zamawiania intencji mszalnych. Nie wynika to z naszej złej woli, prosimy więc o wyrozumiałość, ponieważ z powodu małej ilości kapłanów oraz czasu urlopów mamy ograniczone możliwości. Będzie natomiast możliwość zamawiania mszy św. nowennowych, które jako intencje zbiorowe będą odprawiane w każdą środę o godz. 18:00. Zostaną omodlone także przed mszą św. w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X Niedziela Zwykła
11 czerwca 2023 r.
1. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca za zorganizowanie nocnej adoracji. Dziękujemy: LSO, Szafarzom, Rycerzom JP2, osobom, które przygotowały ołtarze, dziewczynkom, które sypały kwiatki oraz chórowi parafialnemu za uświetnienie całej uroczystości.
2. We czwartek zakończymy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci oraz poświęcenia wianków.
3. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
4 czerwca 2023 r.
1. Dzisiaj zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. O godz. 19:30 zostanie wygłoszona konferencja, następnie sprawować będziemy mszę św.
2. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Po mszy św. o godz. 10:30 starą trasą wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Nie będzie, więc mszy św. o godz. 12:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach jak do tej pory. Serdecznie prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania w czasie procesji. Kwiatki można przynosić do zakrystii. Z całego serca zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do licznego udziału w tak pięknej uroczystości. Prosimy dzieci, aby tradycyjnie sypały kwiatki w czasie procesji. Tego dnia na godz. 10:30 pragniemy zaprosić dzieci, które rok temu przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą, aby przeżyły Rocznicę Komunii Świętej. Przez kolejne osiem dni będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18:00 odśpiewamy nieszpory eucharystyczne i przejdziemy procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła.
4. Z okazji Bożego Ciała Przyjaciele Oblubieńca zapraszają na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpacznie się w najbliższą środę o godz. 20:00, a zakończy się we czwartek o godz. 7:00.
5. W najbliższy piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19:15.
6. W dniach od 8 do 15 listopada 2023 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zostało już tylko kilkanaście wolnych miejsc. Zapisy u ks. Szymona. Więcej informacji jest w gablocie ogłoszeń oraz na Facebooku parafialnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego
28 maja 2023 roku
1. Jutro przypada Uroczystość głównej Patronki naszej Diecezji - NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.30 i 18.00. Biskup Ełcki – Jerzy Mazur obchodzi 25-lecie sakry biskupiej. Pamiętajmy o naszym Biskupie w naszych modlitwach.
2. Dzisiaj kończy się czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
3. W środę przypada święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia obchodzimy Diecezjalny Dzień Młodzieży w Piszu.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia obchodzimy również Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Tak jak w maju, nabożeństwo będzie po każdej Mszy świętej o godz. 18.00. W tym dniu obchodzimy również dzień dziecka. Życzymy wszystkim dzieciom, aby wzrastały w pięknych rodzinach w łasce u Boga i ludzi.
5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzają chorych. Od godz. 15.00 w naszym kościele rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do Mszy św. wieczornej.
6. W sobotę o godz. 11.30 będziemy przeżywali I Komunię świętą klas III. Tego dnia od godz. 17.00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie Msza o 18.00, a po niej procesja Fatimska
7. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (08.06.) Pójdziemy w procesji „starą trasą”. Już dziś prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.
8. 4 czerwca, w niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się Msza święta
z udziałem motocyklistów. Po Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo kierowców jednośladów i poświęcenie motocykli. Zapraszamy wszystkich posiadaczy jednośladów do udziału we Mszy świętej z modlitwą i prośbą o bezpieczny sezon. Informacje pojawią się na plakatach i fb parafialnym.
Serdecznie dziękujemy ks. Michał Puczyłowski - dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Ełckiej za wygłoszone Słowo Boże i pomoc duszpasterską,

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
21 maja 2023 r.
1. Trwamy w nowennie przed Urosztością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzili w najbliższą niedzielę. Kończy się tym samym Okres Wielkanocy i rozpoczyna się Okres Zwykły.
2. W najbliższą sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono o godz. 20:00, a o godz. 23:00 zostanie wygłoszona konferencja. Czuwanie zakończy się Mszą św. o godz. 24:00.
3. We środę w całym Kościele będziemy modlić się za prześladowany Kościół w Chinach.
4. W piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy, aby słowem, gestem i modlitwą dziękować naszym mamom za ich trud i poświęcenie. Zmarłym mamom niech Bóg otworzy bramy Nieba.
5. W sobotę w Sanktuarium w Studzienicznej przeżywać będziemy Stację Dziecięcą tegorocznego Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Ełckiej. Na dzieci czeka wiele atrakcji oraz program ewangelizacyjny. Zachęcamy do rodzinnego skorzystania z tego pięknego czasu.
6. 28 maja z naszej parafii wyruszy rowerowa pielgrzymka na diecezjalny odpust do Studzienicznej. Zapisy na pielgrzymkę u ks. Piotra. Więcej informacji jest na plakacie.
7. Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej prowadzi nabór do klasy czwartej z odziałami dwujęzycznymi. Szkoła respektuje wartości chrześcijańskie. Więcej inforamacji jest na plakacie oraz w sekreteriacie szkoły.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
14 maja 2023 r.
1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw za urodzaje i kraje głodujące.
2. We wtorek będziemy obchodzili święto św. Andrzeja Boboli, który jest jednym z patronów Polski.
3. We czwartek przypadają urodziny św. Jana Pawła II. Z tej okazji w naszym mieście organizowane są „Konopnicjańskie ogrody sztuki ze św. Janem Pawłem II”. Program znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń. Również we czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa.
4. W piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
5. W sobotę w katedrze ełckiej odbędą się święcenia kapłańskie. W naszej parafii tego dnia o godz. 11:30 przeżywać będziemy I Komunię Świętą.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocna
7 maja 2023 r.
1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie święceń diakonatu, które odbyły się wczoraj w naszej parafii. Wielką wdzięczność składamy Suwalksiej Jednostce Wojska Poleskiego, Aresztowi Śledczemu w Suwałkach, Odnowie w Duchu Świętym, dk Arkadiuszowi i osobom, które przygotowały smakołyki do wspólnej agappy.
2. Jutro będziemy obchodzili uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30 i 18:00.
3. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19:15.
4. W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie NMP z Fatimy. Jest to również kolejna rocznica zamachu na św. Jana Pawła II.
5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które sprawujemy po każdej mszy św. wieczornej. Pielęgnujmy też piękną tradycję odmawiania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach Jej poświęconym i w rodzinach.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna
30 kwietnia 2023 r.
1. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odbywać się bezpośrednio po każdej Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że od maja Msze św. wieczorne będą sprawowane w naszym kościele o godz. 18:00.
2. 1 maja obchodzić będziemy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. będę sprawowane o godz. 6:30 i 18:00. Tego dnia ogarnijmy swoimi modlitwami Bractwo Świętego Józefa, które od niedawna istnieje w naszej parafii.
3. We środę, 3 maja będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9:00 kapłani odwiedzą chorych, a od godz. 15:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy św. wieczornej.
5. W sobotę na Mszy św. godz. 11:00 w naszym kościele odbędą się święcenia diakonatu. Zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tej pięknej uroczystości. Po Mszy św. przewidziana jest agappa z programem ewangelizacyjnym. Z racji pierwszej soboty o godz. 16:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Różaniec.

 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z BRATEM ELIA CATALDO
Brat Elia Cataldo, z włoskiej wspólnoty apostolididio.it. , uznawany za jednego z najbardziej niezwykłych stygmatyków i mistyków XXI wieku ,jest wyraźnym znakiem działania Bożej Łaski we współczesnym świecie.
Brat Elia - Tajemnica Światła
 
Brat Elia - przesłanie dla Polski

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkanocna
23 kwietnia 2023 r.
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Tydzień Biblijny.
2. W najbliższy czwartek o godz. 17:00 odbędzie się Msza św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów SP 4 z okazji 90-lecia powstania Szkoły. Z tej okazji życzymy wszystkim wielu łask bożych.
3. W sobotę - 29 kwietnia w salce na plebanii odbędzie się ostatnie spotkanie formacyjne dla chętnych rodziców.
4. Ruch Pokolenie Ojców organizuje przy par. św. Aleksandra warsztaty „Nieprzeciętny TATA”. Zapraszamy ojców, którzy pragną rozwijać aktywnie swoje ojcostwo oraz budować zażyłą więź z Bogiem, żoną i dziećmi. Wydrzenie odbędzie się w dniach 19-21 maja. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
5. Rektorat WSD Diecezji Ełckiej informuje, że akolita Marcin Karol Jasionowski dnia 6 maja 2023 r. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach ma przyjąć święcenia diakonatu z rąk ks. Bpa Dariusza Zalewskiego, Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej. Prosimy o modlitwę w intencji kleryka Marcina.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkanocna
16 kwietnia 2023 r.
1. Dziękujemy naszym Parafianom i Gościom za tak piękny i liczny udział w obchodach Triduum Paschalnego oraz za obecność w w czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas był wyjątkowy, ponieważ wiele osób zaangażowało się w jego tworzenie. Dlatego nasze podziękowania kierujemy do Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca za przygotowanie Ciemnicy i tak wymownego Grobu Pańskiego. Dziękujemy również chórzystom na czele z Panem organistą, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dk Arkadiuszowi, Nadzywczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Państwu kościelnym i s. Anecie. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim trud i zaangażowanie w życie naszej Wspólnoty Parafialnej.
2. Dzisiaj (16 kwietnia) o godz. 18:00, w salce na plebanii odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne Oazy.
3. We czwartek 20 kwietnia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie formacyjne Bractwa św. Józefa.

 


Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy,

aby każda Wasza życiowa ciemność…

Stała się ostatecznie porankiem rozświetlonym światłem nadziei!

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy:
ks. Proboszcz Tadeusz
ks. Piotr
ks. Szymon
dk. Arkadiusz

Radosnego Alleluja!!!
I dobrego świętowania przy rodzinnym stole

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
9 kwietnia 2023 r.
1. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą sprawowane o godz. 6:00 (Rezurekcja), 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
2. Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00
3. Trwamy w nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Z tej racji każdego dnia do niedzieli włącznie o godz. 15:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
4. W najbliższy wtorek Misja św. Teresy zaprasza na wspólną modlitwę w naszym kościele od godz. 16:00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce na plebanii.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa
2 kwietnia 2023 r.
1. Dzisiaj przy par. św. Aleksandra o godz. 21:00 odbędzie się czuwanie papieskie z okazji kolejnej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.
2. Dziś nasi ministranci po każdej Mszy świętej, przy wyjściu z kościoła będę rozprowadzać świece wielkanocne wykonane z pszczelego wosku. Ofiary składane są przeznaczone na fundusz ministrancki.
3. W tym tym tygodniu rozpoczniemy celebrację Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania najważniejszych tajemnic naszej wiary. Program celebracji jest następujący:
Wielki Czwartek
godz. 18.00 - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00
Wielki Piątek
godz. 9.00 Ciemna Jutrznia i odwiedziny chorych
godz. 17.30 Droga Krzyżowa
godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00
Wielka Sobota
godz. 9.00 – Ciemna Jutrznia
od godz. 10.00 do godz.15.00 (co godzinę) – Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym
Poświęcenie Pokarmów na Wioskach:
godz. 9.00 – Zielone Królewskie, Wychodne
godz. 9.30 – Poddubówek, Zielone II
godz. 10.00 – Dubowo II, Zielone Kamedulskie
godz. 20.00 Wigilia Paschalna
Niedziela Zmartwychwstania
Rezurekcja godz. 6.00, kolejne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00
Poniedziałek Wielkanocny
Msze św. godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu
26 marca 2023 r.
1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą o godz. 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00. Pół godziny przed każdą Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Serdecznie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Wielkanocą. Skorzystajmy z obecności spowiedników w czasie rekolekcji i oczyśćmy nasze serca z naszych grzechów.
2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja rozpocznie się o godz. 16:00, następnie odmówimy Różaniec i o 17:00 będzie Msza św.
3. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy św. Zachęcamy dzieci do włączenia się w konkurs palm, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 12:00. Więcej informacji u ks. Piotra.
4. W niedzielę Palmową ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
5. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na Oratorium Drogi Krzyżowej " Ślad Losu". Misterium Męki Pańskiej odbędzie się 2 kwietnia ( Niedziela Palmowa) po Mszy św. o godz. 12.00 i po Mszy św. wieczornej godz. 17.00. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne i religijne tworzą członkowie Przyjaciół Oblubieńca, Odnowy w Duchu Świętym, lektorzy naszej parafii, młodzież Oazowa oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4. Informacje znajdziemy na plakatach oraz FB parafialnym.
6. 2 kwietnia przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Czuwanie pod pomnikiem Papieża przy par. św. Aleksandra rozpocznie się o godz. 21:00.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu
19 marca 2023 r.
1. Dziękujemy o. Krzysztofowi za poprowadzenie wczorajszego dnia skupienia oraz za dzisiejsze głoszenie Słowa Bożego pośród nas.
2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy Bractwo św. Józefa.
3. W piątek przeżywać będziemy Narodowy Dzień Życia. Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
4. W sobotę, 25 marca obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 10:00, natomiast Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 16:00. Tego dnia pod przewodnictwem Bp Jerzego Mazura odbędzie się uroczysta Msza św. o godz. 18:00, w czasie której zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania.
5. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, świadków oraz rodziców odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17:30. Próba generalna przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18:30.
6. Poświęcenie modlitewników dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej oraz spotkanie organizacyjne dla rodziców i opiekunów odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 marca, na Mszy o godz. 12. 00.
7. Na stoliku za ławkami wyłożone są deklaracje podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do włączenia się w tą ważną inicjatywę.
8. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą o godz. 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00.
9. W naszej parafii zawiązała się nowa wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło Życie. Zapraszamy chętne młode osoby na spotkania formacyjne i integracyjne. Zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży, która wkrótce przyjmie bierzmowanie. Dziś o godz. 14.00 w salce na plebanii odbędzie się drugie spotkanie informacyjne, a 16 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne Ruchu Światło Życie w salce na plebanii. Informacje i zapisy u ks. Piotra.
10. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i gości zapraszamy na Oratorium Drogi Krzyżowej " Ślad Losu". Misterium Męki Pańskiej odbędzie się 2 kwietnia ( Niedziela Palmowa) po Mszy św. o godz. 12.00 i po Mszy św. wieczornej godz. 17.00. To wielkie wydarzenie artystyczne i religijne tworzą członkowie Przyjaciół Oblubieńca, Odnowy w Duchu Świętym, lektorzy naszej parafii, młodzież Oazowa oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4. Informacje znajdziemy na plakatach oraz FB parafialnym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu
12 marca 2023 r.
1. Wychodząc z kościoła swoimi ofiarami możemy weprzeć fundusz dziecięco – młodzieżowy naszej parafii.
2. Dzisiaj mija termin zapisów na Wielkopostny Dzień Skupienia, który poprowadzi w najbliższą sobotę o. Krzysztof Pałys.
3. Pamiętajmy o nabożeństwach wielkopostnych, aby dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Droga Krzyżowa dla dorosłych odbywa się w każdy piątek bezpośrednio po Mszy św. o 17:00, a dla dzieci o godz. 15:30. W niedziele Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 16:40.
4. Serdecznie prosimy o wzięcie do swoich domów nowego nr Martyri.
5. 25 marca będziemy przeżywali Światowy Dzień Ochrony Życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tego dnia będzie można podjąć adopcję dziecka poczętego.
6. W najbliższy wtorek Misja św. Teresy zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, Mszę św. i spotkanie formacyjne w salce na plebanii.
7. Zespół Szkół Sióstr Salezjanek prowadzi nabór na nowy rok szkolny 2023/2024. Więcej informacji na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.
8. Drużyna Harcerek „Cordis” zaprasza dziewczęta w wieku od 10 do 12 lat do wstąpienia w harcerskie szeregi. Spotkanie odbędzie się 18.03.2023 r. o godz. 12:00 przy parafii MB Ostrobramskiej w Suwałkach.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu
5 marca 2023 r.
1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Ad Gentes”. Jest ona dniem modlitwy, postu i jałmużny w intencji Misji. Dlatego wychodząc z kościoła swoimi ofiarami do puszek możemy wesprzeć Krajowy Fundusz Misyjny.
2. Dzisiaj o godz. 19:30 zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na Msze św. oraz na spotkanie przy kawie i herbacie w salce na plebanii.
3. We środę 8 marca przeżywać będziemy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy bożego błogosławieństwa. Również 8 marca o godz. 18:00 w ramach formacji zapraszamy kandydatów do bierzmowania na specjalnie przygotowaną Adorację Najświętszego Sakramentu. A w niedzielę 12 marca, kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godz. 17:00. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie z nawróconym więźniem, który opowie historię swojego życia.
4. W najbliższy piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Eucharystią o godz. 19:15.
5. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła dobrowolnymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć fundusze dziecięco – młodzieżowy naszej parafii.
6. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sali domu parafialnego w sobotę 18 marca w godzinach od 9:00 do 16:30. Temat dnia brzmi „Jak poradzić sobie z myślami”. Głównym prowadzącym będzie dominikanin o. Krzysztof Pałys z Warszawy. W programie przewidziane są konferencje, modlitwa, adoracja, Eucharystia oraz poczęstunek, kawa, herbata i obiad. Koszt udziału jednej osoby na pokrycie kosztów wydarzenia wynosi 100 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy w zakrystii.
7. Miło nam poinformować, że w sobotę 25 marca o godz. 18:00 Ks. Biskup Jerzy Mazur udzieli Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Tego dnia Ks. Biskup ustanowi także nowych lektorów oraz oficjalnie powoła do istnienia w naszej parafii Bractwo Świętego Józefa. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji bierzmowanych ich rodziców oraz w intencji nowych lektorów i mężczyzn z Bractwa Św. Józefa.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu
26 lutego 2023 r.
1. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z ogarniętym wojną narodem ukraińskim. Przy wyjściu z kościoła możemy darem serca wesprzeć Ukrainę.
2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych, które będą odbywały się w każdy piątek bezpośrednio po mszy św. o godz. 17:00. Dzieci zapraszamy w piątki o godz. 15:30. Dziękujemy wspólnocie Domowego Kościoła za poprowadzenie w miniony piątek Drogi Krzyżowej. Serdecznie prosimy, aby w ten piątek rozważania Drogi Krzyżowej poprowadziła Misja św. Teresy. W najbliższy piątek kandydaci do Bierzmowania będą przeżywali swoją Drogę Krzyżową o godz. 18:30. Tego dnia obchodzić będziemy Święto św. Kazimierza Królewicza. W niedziele wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16:00, a godz. 16:40 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
3. We wtorek o godz. 17:30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie tworzącego się Bractwa św. Józefa. Dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy tak pięknie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zapraszamy nowych kandydatów.
4. 1 marca będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. W pierwszy piątek od godz. 9:00 kapłani odwiedzą chorych, a wystawnie Najświętszego Sakramentu zacznie się od godz. 15:00. W pierwszą sobotę adoracja rozpocznie się od godz. 16:00 i następnie odmówimy Różaniec.
6. Nasza parafia 18 marca organizuje Wielkopostny Dzień Skupienia, który poprowadzi dominikanin o. Krzysztof Pałys. Zapisywać możemy się od jutrzejszego poniedziałku w zakrystii lub drogą elektroniczną. Więcej informacji na FB parafialnym.
7. Dzisiaj odbędzie się spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17:00, a bezpośrednio po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
8. 11 marca 2023 roku o godzinie 18.00 w salce przy plebani odbędzie kolejne spotkanie formacyjne dla chętnych rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Bierzmowania.
9. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy świętej możemy dobrowolnymi ofiarami wesprzeć fundusz dzięcięco-młodzieżowy naszej parafii.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII Niedziela Zwykła
19 lutego 2023 r.
1. Rozpoczęliśmy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”, który trwać będzie do soboty 25 lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
2. Środą Popielcową, 22 lutego rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Msze św. będą sprawowane o godzinach: 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły.
3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych, które będą odbywały się w każdy piątek bezpośrednio po mszy św. o godz. 17:00. Dzieci zapraszamy w piątki o godz. 15:30. W niedziele wystawienie Najświętszego rozpocznie się o godz. 16:00, a godz. 16:40 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
4. Pragniemy, aby w naszej parafii powstało bractwo św. Józefa, które będzie zrzeszało mężczyzn. Spotkania bractwa św. Józefa będą odbywały się raz miesiącu. Wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek, 21 lutego do salki na plebanii. Więcej informacji u opiekuna bractwa – ks. Szymona.
5. W najbliższy czwartek, 23 lutego bezpośrednio po mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie wszystkich nadzwyczajnych szafarzy komunii św. z naszej parafii oraz diakonów stałych, na spotkanie formacyjne, które odbędzie się na plebanii.
6. Wczoraj odbył się Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Biskupa Ełckiego. Z naszej parafii udział w turnieju wzięły trzy drużyny. Najmłodsi ministranci z naszej parafii zajęli I miejsce, a drużyny w kategorii wiekowej średniej i najstarszej zajęły II miejsca. Nasz parafianin Mikołaj Piaścik został bramkarzem turnieju. Gratulujemy ks. Piotrowi, który jest opiekunem ministrantów i lektorów, rodzicom oraz chłopcom pięknego sukcesu.
7. W najbliższą niedzielę, 26 lutego odbędzie się spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17:00, a bezpośrednio po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
8. „Areszt Śledczy w Suwałkach zatrudni strażnika działu ochrony. Chętni do służby mogą składać dokumenty do dnia 3 marca 2023 r. w Areszcie Śledczym w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 29. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronach internetowych Aresztu”

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Zwykła
12 lutego 2023 r.
1. Misja św. Teresy zaprasza w najbliższy wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji nowych powołań, a po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. Również we wtorek przeżywać będziemy wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych. Niech wszystkim towarzyszy wstawiennictwo św. Walentego w dojrzałym przeżywaniu życia i zakochania.
2. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach prowadzi nabór od pierwszej do szóstej klasy. Więcej informacji jest na plakacie.
3. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach zaprasza wszystkich do składania wniosków do pełnienia służby wojskowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wojska Polskiego.
4. Cały czas można nabywać książkę o naszym dawnym proboszczu, Słudze Bożym ks. Kazimierzu Hamerszmicie. Prosimy także o zabranie do swoich domów zeszytów formacyjnych oraz Martyri.
5. W niedzielę, 26 lutego odbędzie się spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17:00, a bezpośrednio po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Zwykła
5 lutego 2023 r.
1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do mszy św. wieczornej.
2. W najbliższy piątek zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia”, który rozpocznie się o mszą św. o godz. 19:15.
3. W sobotę, 11 lutego przeżywać będziemy kolejny Światowy Dzień Chorego. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 10:00 i 17:00. Na mszy św. o godz. 10:00 będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy osoby, które zmagają się z różnymi chorobami do wspólnej modlitwy.
4. Zachęcamy, aby zabrać do swoich domów najnowszy nr Martyri, jak również zeszyty do formacji w rodzinach. Wszystko wyłożone jest na stoliku za ławkami.
5. Dzisiaj o godz. 19:30 odbędzie się msza św. i spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
6. Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską rodzin, czyli kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą wielką życzliwość, serdeczne przyjęcie kapłanów oraz ofiary jakie w tym czasie złożyliście. Pragniemy też przeprosić, jeżeli doszło z naszej strony do jakiś nieporozumień. Naprawdę staraliśmy się robić co w naszej mocy, aby każda rodzina otrzymała błogosławieństwo domu. Chcemy też Wam powiedzieć, że kolęda nie była dla nas łatwym czasem. Jak wiecie z różnych przyczyn wiele domów pozostało zamkniętych. Oprócz wielkiej życzliwości, wiele spotkań było dla nas po ludzku bardzo trudnych. Chcemy zapewnić, że nasza parafia pragnie być domem dla wszystkich. Tak, aby Bóg był wśród nas zawsze uwielbiony.

 

Przedstawienie pt. „Dary dla Dzieciątka Jezus” na 25 lecie powstania Świetlicy Dzieciątka Jezus pod przewodnictwem Siostry Karoliny Śliżewskiej (20 stycznia 2023)

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła
25 stycznia 2023 r.
1. 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 10:00 i 17:00. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca oraz 27 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo świec.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, od godz. 9:00 kapłani odwiedzą chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja rozpocznie się od godz. 16:00, następnie różaniec i Msza św.
3. Prosimy o wzięcie do swoich domów książeczek „Rodzina Zjednoczona na Modlitwie”, które zawierają katechezy na temat Kościoła. Są wyłożone na stoliku za ławkami.
4. W zakrystii jest do nabycia książka o Słudze Bożym ks. Kazimierzy Hamerszmicie.
5. Od najbliższej niedzieli - 5 lutego w naszej parafii rusza duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkania będą odbywały się w pierwszą niedzielę miesiąca. Rozpoczynać się będą Mszą św. o g. 19.30 w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogą z różnych przyczyn zawrzeć sakramentalnego związku małżeńskiego. Bardzo chcemy być z Wami, abyście czuli się pełnowartościowymi członkami wspólnoty Kościoła.
6. Jeżeli są rodziny w naszej parafii, które pragną zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską, ponieważ z różnych przyczyn nie było to wcześniej możliwe, prosimy o zgłoszenia indywidualne.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła
22 stycznia 2023 r.
1. Prosimy o wzięcie do swoich domów książeczek „Rodzina Zjednoczona na Modlitwie", które zawierają katechezy na temat Kościoła. Są one wyłożone na stoliku za ławkami.
2. W zakrystii jest do nabycia książka o Słudze Bożym ks. Kazimierzy Hamerszmicie.
3. Wczoraj był Dzień Babci, a dzisiaj jest Dzień Dziadka. Życzymy Wam wiele serdeczności od najbliższych i bożego błogosławieństwa.
4. We czwartek będziemy obchodzić Dzień Islamu w Kościele Katolickim.
5. W piątek przeżywać będziemy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
6. Policja apeluje o ostrożność w kontakcie z osobami, które dzwonią podszywając się pod przedstawicieli różnych instytucji lub członków rodziny i żądają pieniędzy.
7. W ostatnim czasie w par. św. Aleksandra i NSPJ miała miejsce kradzież torebek, które zostały w ławce, a właścicielki poszły przyjąć Komunię Św. Prosimy, aby wszystkie rzeczy osobiste mieć w kościele zawsze przy sobie.
8. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku w czasie ferii.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
23 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
ul. Wrocławska, Gorzowska, Iławska, Legnicka
ul. Leśna, Ełcka, Gołdapska, Giżycka, Olecka, Węgorzewska
24 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
Zielone Kamedulskie Wioska i Zielone Kamedulskie Bloki,
25 stycznia (środa) od g. 15:30
wieś Pijawne
26 stycznia (czwartek) od. g. 15:30
ul. Raczkowska nr 183, wieś Dubowo I
28 stycznia (sobota) od. g. 9:00
Zielone Królewskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła
15 stycznia 2023 r.
1. We wtorek 17 stycznia przeżywać będziemy Dzień Judaizmu. Tego dnia przypada 20 rocznica śmierci ks. bpa Edwarda Samsela.
2. 18 stycznia, we środę rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Kościoła.
3. Od niedzieli 5 lutego br. w naszej parafii rusza duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkania będą odbywały się w pierwszą niedzielę miesiąca. Rozpoczynać się będą Mszą św. o g. 19.30 w naszym kościele. Zpraszamy wszystkich, którzy nie mogą z różnych przyczyn zawrzeć sakrementalnego związku małżeńskiego. Bardzo chcemy być z Wami, abyście czuli się pełnowartościowymi członkami wspólnoty Kościoła. Więcej informacji na plakacie, Facebook'u parafialnym lub u ks. Szymona.
PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
16-21 stycznia 2023 r.
16 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
ul. Ułanów Grochowskich
ul. Bohaterów nr parzyste i nieparzyste
17 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
ul. Szczecińska, Gdańska, Zamojska, Słupska, Koszalińska, Toruńska, Elbląska
ul. Bydgoska bloki, ul. Bydgoska domy jednorodzinne, ul. Sopocka,
18 stycznia (środa) od g. 15:30
ul. Lubelska, ul. Siedlecka, Krakowska,
ul. Pilska, Poznańska i Poznańska nowe bloki, Konińska, Warszawska
19 stycznia (czwartek) od g. 15:30
ul Katowicka, Łomżyńska, Skierniewicka, Ostrołęcka, Płocka, Ciechanowska, Włocławska, ul. Chełmska, Radomska, Łódzka, ul. Krośnieńska
20 stycznia (piątek) od g. 15:30
ul. Leszczyńska, Zielonogórska ,ul. Augustowska, Rzeszowska, Przemyska
ul. Kielecka, Piotrkowska, Nowosądecka
21 stycznia (sobota) od g. 9:00
wieś Dubowo II
ul. Dubowo I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego
8 stycznia 2023 r.
1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Jednak w tradycji podczas liturgii kolędy i wystrój świąteczny pozostają do Święta Ofiarowania Pańskiego.
2. We wtorek, 10 stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Początek spotkania o godz. 18:00 w sali na plebanii.
3. Przypominamy, że w najbliższy piątek od godz. 9:00 kapłani odwiedzą chorych.
PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
9-14. 01. 2023 r.
9 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
ul. Zastawie za działkami
ul. Zastawie od Hotelu Hańcza do ul. Powstańców Wielkopolskich.
10 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
Powstańców Śląskich, ul. Partyzantów nr parzyste i nieparzyste
11 stycznia (środa) od. g. 15:30
41 Płk Piechoty, ul. Kosynierów nr parzyste i nieparzyste
12 stycznia (czwartek) od. g. 15:30
ul. Kawaleryjska nr parzyste i nieparzyste
13 stycznia (piątek) od g. 15:30
ul. Lotnicza
14 stycznia ( sobota) od g. 9:00
Zielone II
Wychodne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość NMP Świętej Bożej Rodzicielki
1 stycznia 2023 r.
1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o pokój.
2. W Rostoku trwa Europejskie Spotkanie Młodych Taize.
3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
4. W pierwszy piątek miesiąca, 6 stycznia będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od. Godz. 15:00. Z racji uroczystości kapłani odwiedzą chorych 13 stycznia w piątek od godz. 9:00.
5. W pierwszą sobotę Adoracja rozpocznie się od godz. 16:00, następnie Msza św. i po Mszy św. różaniec.
6. Wczoraj powrócił do Domu Ojca emerytowany papież Benedykt XVI. Jego ostatnie słowa brzmiały: „proszę módlcie się za mnie”. Pamiętajmy, więc o Nim w naszych modlitwach.
PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:
2 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
ul. Saperska, ul. Artyleryjska ul. Raczkowska numery nieparzyste
3 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
ul. Piekarskiego, ul. Czwartaków ul. Raczkowska numery parzyste,
4 stycznia (środa) od. g. 15:30 –
Batalionów Chłopskich, ul. Olsztyńska, ul. Białostocka
5 stycznia (czwartek) od g. 15:30
ul. Powstańców Wielkopolskich numery parzyste i numery nieparzyste
7 stycznia ( sobota) od g. 9:00
Poddubówek

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Bożego Narodzenia

25 grudnia 2022 r.
1. W Uroczystość Bożego Narodzenia kończy się dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, podjęli to dzieło, za dar 9-miesięcznej modlitwy oraz za wyrzeczenia ofiarowane w tej intencji.
2. W poniedziałek będziemy przeżywać drugi dzień Świąt. Jest to święto św. Szczepana. Przeżywamy to święto w duchu solidarności z WSD w Ełku. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
3. W piątek będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Na mszy św. o g. 17:00 małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.
4. W sobotę, na zakończenie Starego Roku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, a w niej odbędzie się okolicznościowe nabożeństwo.
5. Dziękujemy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za przygotowanie tegorocznej Stajenki Betlejemskiej oraz dekoracji świątecznych. S. Anecie dziękujemy za dekorację ołtarza.
6. Od 27 grudnia pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii czyli tradycyjną kolędę.
Program Wizyty duszpasterskiej będzie następujący:
27 grudnia (wtorek) od. g. 15:30
Osiedle Hubala wszystkie numery oraz ul. Wojska Polskiego 102A, 102B, 102C, oraz ul. Wojska Polskiego 38, 44 oraz ul. Raczkowska 185 (FADOM)
28 grudnia (środa) od. g. 15:30
ul. Wojska Polskiego nr 23, 25, 27, 36
ul. Wojska Polskiego bloki – 110, 110A, 112, 114L,
29 grudnia (czwartek) od. g. 15:30
Zielony Zakątek, czyli ul. Wojska Polskiego 23 ABC i ul. Wojska Polskiego 38A oraz 38B
30 grudnia (piątek) od. g. 15:30
ul. Szwoleżerów, oraz ul. Wojska Polskiego domy jednorodzinne, czyli wszystkie nr parzyste, zaczynając od hotelu Hańcza do końca, czyli do ronda przy stacji paliw.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2024 r.
1. Dzisiaj ministranci po każdej Mszy św. będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.
2. W zakrystii możemy cały czas nabywać świece Caritas na stół wigilijny, wspierając tym samy akcję. "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Ofiara za jedną świece wynosi 20 zł.
3. Zachęcamy do wzięcia nowego numeru Martyri.
4. W najbliższy czwartek, 22 grudnia o g.17.30 rozpocznie się spowiedź dla kandydatów do bierzmowania.
5. W sobotę, 24 grudnia będziemy przeżywać Wigilię Narodzenia Pańskiego. Przeżyjmy ten czas w duchu wiary, zachowując zwyczaje religijne przy spożywaniu Wieczerzy Wigilijnej w gronie rodzinnym. Tradycyjnie też zachowajmy post.
6. Pasterka z udziałem chóru i uroczystej asysty liturgicznej będzie sprawowana o godz. 22.00 i o godz. 24.00 .
7. Od 27 grudnia pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską rodzin w naszej parafii czyli tradycyjną kolędę.
Program Wizyty duszpasterskiej będzie następujący:

27 grudnia (wtorek) od. g. 15:30
Osiedle Hubala wszystkie numery oraz ul. Wojska Polskiego 102A, 102B, 102C, oraz ul. Wojska Polskiego 38, 44 oraz ul. Raczkowska 185 (FADOM)
28 grudnia (środa) od. g. 15:30
ul. Wojska Polskiego nr 23, 25, 27, 36
ul. Wojska Polskiego bloki – 110, 110A, 112, 114L,
29 grudnia (czwartek) od. g. 15:30
Zielony Zakątek, czyli ul. Wojska Polskiego 23 ABC i ul. Wojska Polskiego 38A oraz 38B
30 grudnia (piątek) od. g. 15:30
ul. Szwoleżerów, oraz ul. Wojska Polskiego domy jednorodzinne, czyli wszystkie nr parzyste, zaczynając od hotelu Hańcza do końca, tzn. do ronda przy stacji paliw.

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu
11 grudnia 2022 r.
1. Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz zaprasza serdecznie wszystkich Parafian i Gości na wigilię miejską, która odbędzie się na hali OSiR przy ul. Woj. pol. 2. 18 grudnia o godz. 14:00. Przewidziane przełamanie opłatkiem, wspólne kolędowanie i degustacja potraw wigilijnych, a najmłodsi dobre upominki od św. Mikołaja.
2. Rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, które głosi ks. Łukasza Malinowskiego. Na spotkanie rekolekcyjne zapraszamy także w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Proszę o przystępowanie do spowiedzi świętej w tych dniach.Nie pozwólmy jej na chwilę przed świętami, ale skrzyżujmy z obecnością księży spowiedników. Spowiedź będzie pół godziny przed każdą Eucharystią. Polecajmy ks. Łukasza, wszyscy spowiedników, a także nas samych prosząc w modlitwie o dobre owoce tego świętego czasu.
3. Dzisiaj ministranci po każdej Mszy św. należy przestrzegać sianko na stołkę wigilijnym oraz inne ozdoby świąteczne. Ofiary przeznaczone na fundusz ministrancki.
4. W zakrystii możemy nabywać świece Caritas na stole wigilijnym, tym samym tym samym. „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiara za jedną świece wynosi 20 zł.
5. 13 grudnia obchodzić Dzień Ofiar Stanu Wojennego. Pamiętaj o nich w naszych modlitwach.
6. Od środy do soboty są stałe kwartalne dni modlitwy o chrześcijańskie życie rodzinne.

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu
4 grudnia 2022 r.
1. Z pierwszego dnia niedzieli na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
2. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
3. W następny czwartek obchodzić w ramach Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.30, 10.00 i 17:00.
4. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za 25 lat działalności świetlicy sióstr Terezjanek. Tego samego dnia na Mszy św. o g. 12.00 odbędzie się poświęcenie medalików do I Komunii Św., a po Mszy św.powitanie rodziców i opiekunów.
5. Więc w najbliższą sobotę ministranci po każdej Mszy św. należy przestrzegać sianko na stołkę wigilijnym oraz inne ozdoby świąteczne. Ofiary przeznaczone na fundusz ministrancki.
6. W zakrystii możemy nabywać świece Caritas na stole wigilijnym, tym samym tym gestem. „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiara za jedną świece wynosi 20 zł.
7. Już w najbliższej sobotę moje rekolekcje adwentowe. Proszę o modlitwę w tej intencji

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
27 listopada 2022 r.
1. Rozpoczęliśmy Adwent czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty ku czci NMP będą obchodziły się od poniedziałku od soboty o g. 17.00. We wtorki i czwartki Roraty będą specjalnie przygotowane dla dzieci. Znaki o tradycji tradycji przynoszenia światła bądź lampionów na Roraty, które symbolizują nasze wewnętrzne oczekiwania.
2. W tym tygodniu przypadający pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani od g. 9:00 odwiedzą chorych, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od g. 15.00 do Mszy św. wieczornej.
3. W zakrystii możemy nabywać świece Caritas na stole wigilijnym, tym samym tym samym gestem Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiara za jedną świece wynosi 20 zł.
4. Trzecią niedzielą Adwentu rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które wygłosi ks. Łukasza Malinowskiego. Już teraz prosimy o modlitwę o dobre przeżycie rekolekcji.
5. W najbliższą sobotę 4 grudnia odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczynamy Mszą św. o g. 17.00 i bezpośrednio po Mszy św. zostanę na inny.

   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
20 listopada 2022 r.
1. Dzisiaj od g. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą mamy litanią do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
2. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii. Dziękujemy Panu organiście, Scholce parafialnej i Zespołowi, który tworzy Odnowa w Duchu Świętym za ubogacanie śpiewem i muzyką naszych spotkań liturgicznych.
3. Dzisiaj przy kościele, w którym pomagamy wspomóc fundusz dziecięco – młodzieżowy naszej parafii.
4. 26 w ostatnią sobotę dnia odbędzie się II Konferencja o Wychowaniu. Zapraszamy wszystkich dzieci rodziców klas 3 i 8. Spotkanie się w salce przy plebanii.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII Niedziela Zwykła
13 listopada 2022 r.
1. Obchodzimy dzisiaj 14 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy kościele możemy złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Dzisiaj również obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.
2. Wespółbędziemy żyć święto Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej.
3. Misja Modlitwy za kapłanów zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 15 listopada do salek parafialnej.
4. Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na spotkanie 20 lisotpada w par. południowy zachód. Aleksandra. Rozpoczęcie o g. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, o g. 16.00 Msza św.z Biskupem Dariuszem Zalewskim, a po Mszy św. Agappa.
5. W najbliższą niedziele przy wejściu z kościoła do przyczyn ofiarami mogli skierować fundusz dziecięco – młodzież naszej parafii na potrzeby misitratów, lektorów oraz scholki.
6. ostrzegamy, że dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się konferencja o zaniżonym poczuciu własnej wartości.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII Niedziela Zwykła
6 listopada 2022 r.
1. Dziękujemy poszczególnym wspólnotom za wsparcie modlitwy różańcowej w całym.
2. W święto narodowe – 11 listopada zapraszamy do udziału w mszach św. o g. 6.30, 17.00, a mszą św o 19.15 prosto się koleny wieczór uwielbienia.
3. Do 9 listopada trwamy w nowennie za zmarłymi. O g. 16.30 odmawiamy różaniec wyczytując osoby zmarłe polecone modlitwą Kościoła, a po Mszy św. jest procesja na cmenatrz. Następnie również zapisano naszych zmarłych na wypominki roczne.
4. Prosimy o zabranie do swoich domów nowego roku Martyri, w którym możemy poznać osobę nowego biskupa czołowego naszej diecezji.
5. W najbliższą niedzielę 13 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na konferencję o zaniżonym poczuciu własnej wartości, gdzie wygłosi ks. dr Radosław Rybarski, psychoterapeuta i wykładowca psychologii na KUL. Zaproszenie do szczególnie słuchamy rodziców młodzieży, która ma bierzmowanie. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI Niedziela Zwykła
30 paździenika 2022 r.
1. We wtorek 1 listopada obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. O g. 11.30 różaniec, a po Mszy św. o 12.00 Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarzu. O g. 15.00 modlitwa na cmentarzu w Zielonym Kamedulskim.
2. Rozpoczynamy Nowennę za zmarłych. Od 2 do 9 listopada o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec wyczytując osoby zmarłe, a po Mszy św. Procesja na cmentarzu. Przez cały dzień za pobożnym nawiedzeniem cmentarza i modlitwą za zmarłych pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny dla jednej osoby zmarłej.
3. Środę 2 listopada wspominaliśmy o Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień zaduszny. Msze św. bede rozwalany o g. 7.00, 10.00 i 17.00.
4. W tym tygodniu przypadający pierwszy pierwszy, piątek i pierwszy tak bota czwartek. W pierwszy piątek adoracja będzie trwała przez cały dzień, a od g. 9.00 kapłani odwiedzą chorych.
5. W zakryciu cały czas możemy zapisywać swoich przyjaciółsti na wypominkach.
6. W niedzielę 13 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na konferencję o zaniżonym poczuciu własnej wartości, gdzie wygłosi ks. dr Radosław Rybarski, psychoterapeuta i wykładowca psychologii na KUL.Zaproszenie na to, które może zostać dokonane dla rodziców rodzicielskich, ma bierzmowanie.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła
23 października 2022 r.
1. Dzieła misyjne.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
3. W zakrystii możemy zapisywać swoich uczniów, niezależnie od nich na wypominki oraz na nowennę listopadową. Pamiętajmy również o wyrównaniu grobów naszych pracowników.
4. W naszej parafii powiększyło się grono nadzywaczajnych szafarzy Komunii Św. Panom Krzysztofowi, Mirosławowi i Markowi gratulujemy odwagi w tej obsłudze i życzymy wielu łaskach.
5. 29.10. w naszej parafii organizowany jest dla dzieci Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 17.00 następnie różaciec, przemarasz do SP 4 io g. 18.30 rozpoczęcie Balu. Więcej informacji na plakacie iu ks. Piotra.
6. Radujemy się, biskupa ciągnącego się diecezji ełckiej. 29.10. o g. 11.00 w katedrze ełckiej odbędzie się konsekracja ks. nominacja bpa Dariusza Zalewskiego. Prosimy o modlitwę w jego intencji. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła
16 października 2022 r.
1. W Dziele Nowego Nowego Serca dziękujemy, który można na Tysiąclecia się fundamencie.
2. Jesteśmy przez środę 19.10. przypada 28 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
3. W czwartekk 20.10 g. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na nabożeństwo różańcowe.
4. W sobotę 22.10. będziemy obchodzili wpomninie św. Jana Pawła II.
5. W sobotę 22 10. o g. 18.00 chętnych rodziców (szczególnie dzieci I komunijnych i bierzmowanych) na konferencję o wychowaniu i życiu duchowym.Konferencja odbędzie się w salce przy plebanii.
6. W zakryciu można cały czas zapisywać swoich uczniów i później na wypominki roczne oraz na nowennę listopadową.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła
9 października 2022 r.
1. 14.10. obchodzić będziemy dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielki trud wychowania dzieci i młodzieży.
2. 16.10 to kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jest to Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek będzie przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
3. W zakryciu możesz już zapisywać swoichsti i późniejych na wypominki oraz na nowennę listopadową. Pamiętajmy także, aby wyrównać groby przedch rys. Wszystkich Świętych.
4. W zakrystii wciąż można uzyskać się na dzień skupienia, który poprowadzi w dniu 22. 10. redaktor Gościa Niedzielnego Marcin Jakimowicz. Szczegółowy program na plakatach w przedsionku kościoła.
5. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o g.17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i młodzieży, która pragnie przyjąć bieliznę.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła
2 października 2022 r.
1. Dzisiaj racji pierwszej zostaliśmy od nas na adorację Najświętszego Sakramentu od. g. 15.00.
2. Rozpoczęliśmy październik. Msze św. wieczorne w dni powszednie i nie będą sprawowane o g. 17.00. Jest to miesiąc modlitwy różańcowej, którą chcemy odmówić w dni powszednie po każdej Mszy św. wieczornej. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na g. 15.30.
3. W tym tygodniu przy pierwszym czwartym pierwszym piątek. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała dzień, a od 9.00 całych kapłani odwiedzą chorych.
4. Zapraszamy rodziców i rodziców w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g.12.00, po której odbędzie się spotkanie.
5. W przyszłą niedzielę zapraszamy, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami lub opiekunami na Mszę św. o g.17.00, po której odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne.
6. 16 października organizowany jest wyjazd do Różanegostoku, Sokółki i Lipska. Więcej informacji na placacie.
7. Zachęcamy do wzięcia najnowszego numeru Matyri.
8. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza wszystkich chętnych na jesienny dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę 22 października w sali przy plebanii. Rozpoczęcie o g. 9.00, przygotowanie o g.18.00.Spotkanie będzie poprowadziło redaktora Gościa Niedzielnego Marcina Jakimowicza. Koszt udziału na 70 zł. Więcej informacji na Facebook'u parafialnym lub u ks. Szymonia. Zapisy w zakrystii do 16 października.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła
25 września 2022 r.
1. Dzisiaj obchodzimy 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
2. Dziękujemy za ofiary na tacę, które są przeznaczone na WSD w Ełku.
3. Mój czwartek obchodzili się święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
4. W sobotę rozpoczynamy październik. Msze św. wieczorne w dni powszednie i nie będą sprawowane o g. 17.00. Jest to miesiąc modlitwy różańcowej, którą chcemy odmówić w dni powszednie po każdej Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do prowadzenia prowadzenia rozszerzalności
IntronizacjiSPJ
– Modlitwy za
wtorek – Przyjaciela Oblubieńca
czwartek – Domowy Kościół
Piątek – Odnowa w Duchu Świętym
sobota – Koła Różańcowej
Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na g. 15.30.
5. W sobotę mieszkali święto patronalne Sióstr Terezjanek. Dziękując za posługę w naszej parafii życzymy w zamościu św. Teresy od Dzieciątka Jezus i potrzebnych łask na drodze konsekracji zakonnej.
6. W niedzielę 1 października o godz. 18.00 wejdziesz w REO. Zapisy w zakrystiach.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV Niedziela Zwykła
18 września 2022 r.
1. W najbliższą niedzielę Mszą św. o g. 12.00 w naszym kościele rozpoczynającym się w Suwałkach Marsz dla Życia i Rodziny. Zakończy się na festiwalu rodzinnym w Parku Konstytucji 3 maja. Przewidziana jest Agapa i wykorzystanie.
2. Przypominamy, że trwają zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież naszej parafii poza SP 4 może się na kancelarię i parafialną.
3. Wciąż istnieje możliwość zapisania się Rekolekcje Odnowy Wiary, które rozpoczną się w niedziele października o g. 18.00 w naszym kościele. Zapisy w zakrystiach. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV Niedziela Zwykła
11 września 2022 r.
1. Pragniemy włączyć się serdeczną modlitwą za dzieci i młodzież w XII Tygodniu Wychowania.
2. We wtoreki obchodzili Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Msze św. o g. 18.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej bezpośrednio po Mszy św.
3. 25 września Mszą św. o g. 12.00 w naszym kościele rozpoczynającym się w Suwałkach Marsz dla Życia i Rodziny. Zakończy się na festiwalu rodzinnym w Parku Konstytucji 3 maja. Przewidziana jest Agapa i wykorzystanie.
4. Odnowa w Duchu Św. naszej parafii z ks.Piotrem zaprasza na Rekolekcje Odnowy Wiary, które rozpoczną się w niedziele października o g. 19.00 w naszym kościele. Spotkania musiały mieć miejsce przez 7 tygodni, o których będzie istniała sytuacja o wylaniu darów Ducha Św. Zapisy w zakrystiach. Informacje są na plakacie i parafialnym FB.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII Niedziela Zwykła
4 września 2022 r.
1. We czwartek 8 września będziemy obchodzili Święto Narodzenia NMP, czyli Matki Bożej Siewnej. W czasie Mszy św. W konkurencjach oświetlenia ziarna.
2. Spotkanie dla rodziców i opiekunów dzieci naszej parafii, które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 11 września po Mszy św. o g. 12.00.
3. Prosimy, aby młodzież klas ósmych uczących się w szkołach poza terenem naszej parafii zapisywania się na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapisów można zrobić w kancelarii parafialnej
4. Jest już nowy kalendarz intencji mszalnych na rok 2023. Intencje można zapisać w zakrystii.
5. Ks. Piotr zaprasza na pierwszą zbiórkę po wakacjach dla kandydatów do LSO w sobotę 10 września o g. 9.00 do kościoła oraz na zbiórkę wszystkich ministrantów do salki o g. 10.30.
6. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego 11 września w niedzielę jest organizowana pielgrzymka rowerowa do Olecka do par. Krzyża Świętego. Wyjazd spod naszego kościoła o g. 8.30 razem z ks. Piotrem. Msza św. odpustowa o g. 13.00, a po niej ognisko. Powrót rowerami do Suwałk. Informacje są podane na plakacie lub u ks. Piotra.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII Niedziela Zwykła
28 sierpnia 2022 r.
1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja będzie trwała cały dzień, a kapłani od g. 9.00 odwiedzą chorych. Z racji ślubów różaniec fatimski odbędzie się po Mszy św. wieczornej. Te dni są dobrą okazją do spowiedzi dla dzieci i młodzieży, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny.
2. Poświęcenie tornistrów odbędzie się podczas Mszy św. w niedzielę 4 września o g.12.00.
3. Ks. Piotr zaprasza na pierwszą zbiórkę po wakacjach dla kandydatów do LSO w sobotę 10 września o g. 9.00 do kościoła oraz na zbiórkę wszystkich ministrantów do salki o g. 10.30.
4. Wszystkie dzieci zainteresowane formacją Oazową zapraszamy na pierwsze spotkanie Oazy Dzieci bożych, które odbędzie się w niedzelę 11 września o g. 16.00 w salce na plebanii.
5. Wychodząc z kościoła możemy darem serca wesprzeć ciężko chorą panią Ewę Komparowską.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX Niedziela Zwykła
14 sierpnia 2022 r.
1. Jutro będziemy przeżywali święto Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 10.30 odbędzie się uroczysta Msza św. z udziałem Wojska.
2. W piątek obchodzić będziemy święto poświęcenia kościoła katedralnego.
3. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć swój podpis pod projektem ustawy, która ma zaostrzyć kary za prześladowanie chrześcijan oraz za wszelkie dewastacje obiektów sakralnych i profanowanie tego co dla chrześcijan ma wartość świętości.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela Zwykła
07 sierpnia 2022 r.
Miło nam poinofrmować, że w najbliższą niedzielę nie przewidujemy ogłoszeń zostaje nam życzyć wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII Niedziela Zwykła
31 lipca 2022 r.
1. W poniedziałek rozpoczniemy sierpień, który jest czasem dobrowolnej abstynencji.
2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja będzie trwała cały dzień, a od g. 9 odwiedziny chorych. W pierwszą sobotę zapraszamy o g. 17.15 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
3. We wtorek będzie można uzyskać odpust Porcujnkuli. Należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Papieża oraz nawiedzić jeden z kościołów parafialnych.
4. W sobotę będziemy obchodzili Święte Przemienia Pańskiego. Msze św. o g. 6.30 i 18.00.
5. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc najuboższym parafiom diecezji ełckiej.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela Zwykła
24 lipca 2022 r.
1. Dzisiaj po Mszy św. o g. 12.00 zapraszamy na koncert organowy.
2. Jutro – 25 lipca obchodzić będziemy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Zapraszamy na Msze św. o g. 18.00, po której odbędzie się poświęcenie pojazdów.
3. We wtorek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom.
4. We wtorek w katedrze ełckiej rozpocznie się XXX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI Niedziela Zwykła
17 lipca 2022 r.

1. W dniu 24 lipca organizowany jest wyjazd do Wilna na przywitanie Pielgrzymów pieszych zdążających do MB Ostrobramskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

2. Wychodząc z kościoła darem serca możemy wesprzeć chorą Zosię Śliżewską.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV Niedziela Zwykła
10 lipca 2022 r.
1. We wtorek – 12 lipca – wspominamy współpatrona naszej diecezji św. Brunona z Kwerfurtu. Jest to również Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.
2. W piątek – 15 lipca – rozpocznie się XIX Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Ostrobramskiej z Suwałk do Wilna.
3. W sobotę – 16 lipca – wspominamy NMP z Góry Karmel. Tego dnia odbędzie się XV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium w Rajgrodzie.
4. Prosimy o wzięcie wakacyjnego wydania Martyrii. Może to być dobra lektura na czas wakacji, szczególnie o różańcu.
5. Podczas wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV Niedziela Zwykła
3 lipca 2022 r.
1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz do sakramentalnego małżeństwa.
3. W sobotę odbędzie się diecezjalne spotkanie teściowych w Sanktuarium w Lipsku.
4. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób zaangażowali się w Festyn Parafialny i tak pięknie pomogli ks. Piotrowi w całej organizacji.
5. Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej zaprasza na obchody 77 rocznicy tej zbrodni 9 lipca o g. 17.00 i w niedzielę 10 lipca o g. 11.00 do Gib. Szczegóły na plakatach. www.oblawa-augustowska1945.pl
6. Życzymy wszystkim błogosławionych wakacji oraz dobrego wypoczynku na naszej pięknej, suwalskiej ziemi.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII Niedziela Zwykła
26 czerwca 2022 r.
1. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do koszyczków na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
2. Jutro, 27 czerwca obchodzić będziemy wspomnienie Matki Boże Nieustającej Pomocy. Zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o g. 18.00, a o g.17.45 odbędzie się nabożeństwo.
3. 29 czerwca, we środę obchodzić będziemy uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Jest to dzień odpustu w naszej parafii. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Suma odpustowa odbędzie się o g.18.00, a po niej procesja eucharystyczna. Szczególnie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza i dziewczynki do sypania kwiatów. W tym dniu kazania będzie głosić ks. Arkadiusz Dardziński, misjonarz z Afryki. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc w jego pracy misyjnej.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja będzie trwała cały dzień, a od g. 9.00 kapłani odwiedzą chorych. Zapraszamy dzieci i młodzież do Spowiedzi św., aby z Panem Bogiem zakończyć rok szkolny i rozpoczną wakacje.
5. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na Festyn Parafialny dzisiaj po Mszy św. o g. 12.00.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII Niedziela Zwykła
19 czerwca 2022 r.
1. Przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca za zorganizowanie całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w przeddzień uroczystości. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali udział w procesji: dziewczynkom, które sypały kwiaty oraz ich opiekunom, mamom i siostrom zakonnym; liturgicznej służbie ołtarza; szafarzom; dk. Arkadiuszowi; Rycerzom Jana Pawła II; chórowi; szczególnie dziękujemy osobom, które przygotowały „ołtarzyki” i wszystkim Wam za tak liczny udział w procesji.
2. W najbliższy czwartek 23 czerwca zakończymy Oktawę Bożego Ciała. Tego dnia pragniemy poświęcić wianki i udzielić błogosławieństwa dzieciom.
3. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość NSP Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Przed zakończeniem roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pojednania.
4. W sobotę obchodzić będziemy Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
5. W najbliższą niedzielę 26 czerwca zapraszamy na Festyn Parafialny, który rozpocznie się po Mszy św. o g. 12.00. Mamy przygotowanych wiele atrakcji: malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, pokaz zabytkowych motocykli i samochodów, pokaz wozu strażackiego i auta rajdowego, grill, ciasto oraz koncert Zespołu Parafialnego.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
12 czerwca 2022 r.
1. We wtorek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Jest to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
2. Zapraszamy dzieci klas IV do spowiedzi świętej we wtorek po wieczornej Mszy św.
3. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu przed uroczystością Bożego Ciała. Rozpoczęcie we środę po Mszy św. wieczornej, a zakończenie we czwartek przed Mszą św. o g. 7.00.
4. We czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Po mszy św. o g. 10.30 wyruszy ulicami naszej parafii wyruszy procesja, dlatego nie będzie Mszy św. o g. 12.00. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych miejscach jak dawniej. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci z klas IV, liturgiczną służbę ołtarza, szafarzy oraz chór parafialny.
5. Dzieci klas IV w Uroczystość Bożego Ciała o g. 10.30 będą przeżywały rocznicę Komunii św. Prosimy o obecność w kościele o g. 10.10 dziewczynki, z którymi s. Krystyna przeprowadzi próbę sypania kwiatów.
6. W piątek rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Msza św. z nieszporami o g. 18.00, a po Mszy św. wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
5 czerwca 2022 r.
1. Serdecznie dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym za poprowadzenie wczorajszego czuwania.
2. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji.
3. We środę 8 czerwca przypada wspomnienie św. Jadwigi oraz 23 wizyty św. Jana Pawła II w Ełku.
4. W najbliższy piątek odbędzie się wieczór uwielbienia. Rozpoczęcie mszą św. o g. 19.15.
5. We czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
6. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Ełku.
7. 16 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Po mszy św. o g. 10.30 wyruszy ulicami naszej parafii wyruszy procesja, dlatego nie będzie Mszy św. o g. 12.00. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych miejscach jak dawniej. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci z klas IV, liturgiczną służbę ołtarza, szafarzy oraz chór parafialny.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII Niedziela Wielkanocna
29 maja 2022 r.
 
1. We wtorek obchodzić będziemy Święto Nawiedzenia NMP. Ojciec Święty zaprasza nas do modlitwy o pokój.
 
2. We środę rozpoczynamy czerwiec i nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy Świętej. Tego dnia obchodzimy również Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy wielu łask bożych na drodze do świętości.
 
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała cały dzień, a kapłani od g. 9.00 odwiedzą chorych.
 
4. W pierwszą sobotę miesiąca od g. 16.00 rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie.
 
5. Zapraszamy na czuwanie w sobotę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a zakończymy Eucharystią o g. 24.00.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
22 maja 2022 r.
1. W zakrystii wciąż można zapisywać się na I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej w Krasnymborze. Wyjazd 28 maja o g. 7.30 spod naszego kościoła.
2. Wczoraj prezbiterium naszej diecezji powiększyło się o dwóch nowo wyświęconych kapłanów.
3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje oraz za kraje głodujące.
4. 24 maja obchodzić będziemy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach.
5. 26 maja pamiętajmy o modlitwach i naszej wdzięczności wobec naszych Mam w dniu ich święta.
6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocna
15 maja 2022 r.
1. Jutro obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski. Również jutro ks. Prał. Stanisław Wysocki zaprasza na odsłonięcie pomnika Obławy Augustowskiej, które odbędzie się koło Gib o g. 12.00.
2. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu na I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej, który odbędzie się w Kransymborze 28 maja. Wyjazd spod naszego kościoła o g. 7.30. Zapisy w zakrystii.
3. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odbywają się po każdej wieczornej Mszy św.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodniaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna
8 maja 2022 r.


1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie.
2. Ze względu na dzisiejszą niedzielę wielkanocną uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski została przełożona na dzień jutrzejszy. Pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenie imieninowe Panu organiście i jego małżonce. Niech Bóg Wam błogosławi.
3. W piątek odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 19.15.
4. Prosimy o modlitwę za dzieci, które w najbliższą sobotę o g. 11.30 przystąpią do I Komunii Świętej.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 1.05.2022r.
 
1. Rozpoczynamy maj. Msze święte wieczorne są odprawiane o godz. 18.00 Po nich będą odprawiane nabożeństwa majowe. 
2. Przypominamy, że we wtorki, czwartki i soboty kancelaria parafialna jest czynna po południu od godziny 16.30. 
3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 14 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. 
4. We wtorek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte tego dnia będą w porządku niedzielnym. 
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W I sobotę o godzinie 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, Msza święta o 18.00 i po niej nastąpi procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. 
6. Zachęcamy do wzięcia Martyrii, która jest wyłożona na stoliku za ławkami.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.04.2022r.
 
1. Dziś w ramach obchodu Niedzieli Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
2. 26 kwietnia 2022 roku przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika oraz Patrona Polski i Diecezji Ełckiej. 
3. Za tydzień 1 maja 2022 roku rozpoczniemy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą świętą będziemy rozważali krótkie fragmenty Pisma Świętego. 
4. 30 kwietnia 2022 roku w naszym kościele parafialnym o godz. 11.30 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. 
5. Dziękujemy za złożone ofiary dla Sióstr Terezjanek posługujących na Ukrainie. 
6. Od przyszłej niedzieli 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Litania loretańska do NMP będzie odmawiana po Mszach wieczornych. Również przypominamy, że od 1 maja Msze święte wieczorne będą odprawiane o godzinie 18.00. 
7. Zapraszamy do udziału w dniu skupienia, który odbędzie się w sali domu parafialnego w sobotę 7 maja od godz. 9.00 do 19.00. Prowadzącym będzie ojciec jezuita Dariusz Piórkowski. Temat skupienia brzmi „ Zagubiona i szukana twarz Ojca”. Cały dzień będzie przebiegał w duchu ćwiczeń ignacjańskich wraz z nauką medytacji Słowa Bożego. Koszt udziału 1 osoby wynosi 50 zł. Zapisy w zakrystii do 30 kwietnia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa
10 kwietnia 2022 r.
1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabywać świece z wosku pszczelego, które wykonali ministranci z ks. Piotrem. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz dziecięco – młodzieżowy.
2. Zapraszamy do wspólnego obchodu Świętego Triduum Paschalnego. Porządek celebracji jest następujący:
Wielki Czwartek
g. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do g. 22.00
Wielki Piątek
g. 10.00 Ciemna Jutrznia
g. 17.30 Droga Krzyżowa
g. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w grobie do g. 22.00
Wielka Sobota
od g. 9.00 do g.15.00 – Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym
g. 10.00 – Ciemna Jutrznia
Poświęcenie Pokarmów na Wioskach:
g. 9.00 – Zielone Królewskie, Wychodne
g. 9.30 – Poddubówek, Zielone II
g. 10.00 – Dubowo II, Zielone Kamedulskie
g. 20.00 Wigilia Paschalna
Niedziela Zmartwychwstania
Msze św. Rezurekcja g. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00
Poniedziałek Wielkanocny
Msze św. g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu
3 kwietnia 2022 r.
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Spotkania rekolekcyjne będą odbywały się o g. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź Święta będzie pół godziny przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnią chwilę, ale skorzystajmy z obecności spowiedników z naszego dekanatu.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych powołaniach do kapłaństwa, życia małżeńskiego i sakramentalnego małżeństwa.
3. W najbliższy piątek odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 19.15.
4. W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne Caritas. Ofiara wynosi 6 zł.
5. Prosimy serdecznie o ofiarowanie darów dla uchodźców z Ukrainy. Można je składać pod stolikiem za ławkami. W naszym domu parafialnym również zamieszkali uchodźcy z Ukrainy. Możemy ofiarować naszym gościom produkty żywnościowe, za co będziemy bardzo wdzięczni. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu
27 marca 2022 r.
1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała cały dzień. Od g. 9.00 kapłani odwiedzą chorych. W pierwszą sobotę adoracja rozpocznie się od g. 16.00 i następnie odmówimy różaniec.
2. W najbliższą sobotę o g. 11.30 Ks. Bp Jerzy Mazur udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z kl. 8. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Dzisiaj po Mszy św. o g. 17.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i rodziców odbędzie się w ten czwartek po Mszy św. o g. 17.00
3. W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne Caritas. Ofiara to 6 zł.
4. W najbliższą niedzielę na Mszy o g. 12.00 będzie poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych oraz spotkanie dla rodziców i opiekunów po Mszy świętej.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Spotkania rekolekcyjne będą odbywały się o g. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu
20 marca 2022 r.
1. Dzisiejsza niedziela w naszej diecezji jest dniem solidarności z narodem ukraińskim. (Komunikat Biskupa Ełckiego)
2. Przeżywamy tydzień o poszanowaniu życia w naszej ojczyźnie. wybrana Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, którą uroczyście wypowiadamy 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Deklaracje wyłożone są na stoliku.
3. 25 marca będziemy obchodzić 30 lecie powstania naszej diecezji. Nasze dziękczynienie złożymy tego dnia na Mszy św. o g. 17.00.
4.z 25 marca o godz. 17.00 Franciszkiem z Papieżem poświęcimy Ukrainę oraz Rosję Niepokalanemu Sercu. Po Mszy św.rozpoczniemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy już teraz wspólnotom: Odnowy w Duchu Św., Przyjaciołom Oblubieńca, odpowiedza za kapłanów, Domowego Kościoła za trwanie przy Jezusie Eucharystycznym. Chętnych z innych polityków o wpisywanie się na listę adoracyjną.
5. Rekolekcje Wielkopostne, tak jak zawsze rozpoczniemy w piątą niedzielę Wielkiego Postu (3.04) do środy włącznie (6.04). Spotkania rekolekcyjne będą postępowały o g. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Dobrze już teraz spisać ten termin i godziny w kalendarz pracy i porządku.
6. Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 27 marca.Rozpoczynamy Eucharystią o g. 17.00 zostajemy na miejscu.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu
13 marca 2022 r.
1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzisiaj ofiary do tzw. puszek przeznaczone są na Dzieło Pomocy Misjonarzom.
2. Dzisiaj przypada 9 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Wspierajmy Ojca Ojca.
3. W sobotę – 19 marca obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. rozwalone będą o g. 6.30, 10.00 i 17.00. Od g. 16.00 Najświętszego Sakramentu i adoracja, wystawienie którąuznamy różańcem i litnią do św. Józefa.
4. Wesprzeć się mydłem z ustroju, składając się do wygodzenia z kości z kościołami higienicznymi.
5. Ktokolwiek z nas chciałby i mógłby uzyskać dziecko z Ukrainy do swojego domu – prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
6. W najbliższy piątek – 18 marca o g. 19.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla kandydatów do Bierzmowania. W niedzielę 20 marca zapraszamy do Bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne. Rozpoczynamy Eucharystią o g. 17.00 zostajemy na miejscu.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu
6 marca 2022 r.
1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych w każdy piątek po Mszy św. wieczornej, a dla dzieci w piątki o 15.30. W niedzielę o godz. 16:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i od 16.30 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy piękna na wzór Matki Bożej.
3. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 19.15.
4. W najbliższą sobotę, bezpośrednio po Mszy św. o g. 17,00 godz. Piotr zaprasza wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć Liturgię posługę w służbie Ołtarza. Spotkanie odbędzie się w kościele.
5. Dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczynamy Mszą św. o g. 17:00 i bezpośrednio po Eucharystii zostajemy na spotkaniu.
6. Przymoże nam się z Kościoła darem serca dzieci.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII Niedziela Zwykła
27 lutego 2022 r.
1. Najbliższa środa jest Środą Popielcową, którą rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. w Popielec będą sprawowane o g. 6.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Przy wyjściu z kościoła będziemy też mogli darem serca wesprzeć mieszkańców Ukrainy. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych w każdy piątek po Mszy św. wieczornej, a dla dzieci w piątki o 15.30. W niedzielę o g. 16:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i od 16.30 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała przez cały dzień. Od g. 9.00 kapłani odwiedzą chorych. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od g. 16.00, a od 16.30 odmówimy Różaniec Fatimski.
3. Ojciec Święty Franciszek zaapelował do wszystkich wierzących, aby Środa Popielcowa była czasem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. W swoich modlitwach i wielkopostnych wyrzeczeniach pamiętajmy o mieszkańcach Ukrainy zmagającymi się z dramatem wojny.
4. We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczną się o g. 12:00 w kościele św. Aleksandra, z którego wyruszy przemarsz, a o 17.00 odbędzie się Msza św.
5. Za tydzień, w niedzielę 6 marca odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczynamy Mszą św. o g. 17:00 i bezpośrednio po Eucharystii zostajemy na spotkaniu.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII Niedziela Zwykła
20 lutego 2022 r.
1. Dziękujemy ks. Łukaszowi Malinowskiemu za głoszenie Słowa Bożego i pomoc duszpasterską w naszej parafii. Życzymy, aby praca pastoralna i naukowa we Włoszech ubogaciła w niedalekiej przyszłości naszą diecezję.
2. Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Suwałkach prowadzi nabór do klasy I, II, IV, V i VI na rok szkolny 2022/2023. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczanie oraz respektowanie chrześcijańskiego systemy wartości. Szczegóły znajdują się na plakacie.
3. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach zaprasza wszystkich chętnych we czwartek 24 lutego w godzinach od 9-13 do siedziby WKU na szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką Pfizer zarówno pierwszą, drugą jak i dawką przypominającą. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.
4. Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczynamy Mszą św. o g. 17:00 i bezpośrednio po Eucharystii zostajemy na spotkaniu.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Zwykła
13 lutego 2022 r.
1. W poniedziałek 14 lutego obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Pamiętajmy, aby nie ustawać w modlitwie o pokój na świecie. Tego dnia wspominamy również św. Walentego – patrona zakochanych. Wszystkim narzeczonym, małżonkom życzymy, aby Wasza miłość była zawsze żywa i piękna.
2. We środę przypada kolejna rocznica śmierci naszego parafianina, ks. Szymona Klimaszewskiego, który wraz z ks. Dariuszem Sańko zginał tragicznie w Gruzji. Pamiętajmy o tych kapłanach w naszych modlitwach.
3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Z serca dziękujemy za Waszą wielką życzliwość i otwartość. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro, jakie nam okazaliście. Cieszymy się, że wielu parafian wciąż dzwoni i pragnie, aby kapłan przyszedł do ich domu z błogosławieństwem. Dziękujemy za to piękne świadectwo wiary.
4. Jest do nabycia nowy numer Martyrii.
5. Za tydzień w niedzielę 20 lutego odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczniemy Mszą św. o g. 17:00 i bezpośrednio po Mszy św. zostaniemy na spotkaniu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Zwykła
6 lutego 2022 r.
1. Przy wyjściu z kościoła darem serca możemy wspomóc parafię MB Studzieniczańskiej, ponieważ niedawno spłonęła tam plebania. Ofiary zostaną przekazane na jej odbudowę.
2. W najbliższy piątek odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 19.15.
3. W piątek będziemy obchodzili wspomnienie MB z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorych. Osoby chore i naszych seniorów zapraszamy tego dnia na Mszę św. o g. 10.00
4. Dziękujemy ks. Dariuszowi za głoszone Słowo Boże i pomoc duszpasterską. Niech Pan Bóg błogosławi księdzu w dalszej posłudze na rzecz osób najuboższych i chorych w naszej diecezji.
5. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
Poniedziałek (7 lutego) od g. 15.30 – ul. Raczkowska nr 183
Wtorek (8 lutego) od g. 15.30 – nowe bloki przy ul. Poznańskiej
Środa (9 lutego) od. g. 9:00 – wieś PijawneOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła
30 stycznia 2022 r.


1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.
2. We środę, 2 lutego będziemy przeżywali Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o g. 7.00, 10.00 i 17.00. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Siostrom Terezjankom życzymy obfitości łask bożych.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy na całodzienna adorację Najświętszego Sakramentu. Kapłani od g. 9:00 odwiedzą chorych. W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 16:00, następnie różaniec i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
4. Nasza parafia we współpracy ze Stowarzyszeniem Banku Żywności rozpoczyna realizację rozpoczyna realizację pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym.
5. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii. Przypominamy, że ze względu na obecną sytuację, odwiedziny kapłana ograniczają do istoty całej wizyty, czyli wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domu, więc nie trwają długo. Jak wiecie przestrzegamy norm bezpieczeństwa sanitarnego i z wyrozumiałością patrzymy na wszystkich naszych parafian. Prosimy Was o wyrozumiałość, ponieważ czasami trzeba będzie odrobinę dłużej poczekać na kapłana, który dotrze na poszczególne ulice.


PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
31 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
Katowicka, ul. Łomżyńska, Skierniewicka, Ostrołęcka, ul. Płocka, Ciechanowska, Włocławska
ul. Chełmska, Radomska, Łódzka, ul. Krośnieńska
1 lutego (wtorek) od. g. 15:30
Leszczyńska, Zielonogórska, ul. Augustowska, Rzeszowska, Przemyska
ul. Kielecka, Piotrkowska, Nowosądecka
2 lutego (środa) od. g. 15:30
ul. Wrocławska, Gorzowska, Iławska, Legnicka
ul. Leśna, Ełcka, Gołdapska, Giżycka, Olecka, Węgorzewska


Przepraszamy mieszkańców nowych bloków przy ul. Poznańskiej za nieporozumienie związane z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu. Prosimy zauważyć, że bloki na poszczególnych ulicach są zawsze w naszej parafii wyznaczane oddzielnie. Mamy świadomość, że dużo mieszkań w nowych blokach jest jeszcze przygotowywana do zamieszkania, zatem pragniemy wyjść z propozycją, aby osoby mieszkające w blokach przy ul. Poznańskiej indywidualnie zgłosiły chęć przyjęcia kapłana. Można to uczynić w zakrystii, kancelarii parafialnej bądź telefonicznie. Jeszcze raz najmocniej przepraszamy.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła
23 stycznia 2022 r.

 

1. We wtorek, 25 lutego zakończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
2. We środę, 26 lutego będziemy przeżywali w Kościele Dzień Islamu.
3. We czwartek, 27 lutego przeżywać będziemy dzień pamięci o ofiarach Holocaustu.
4. Parafia św. Aleksandra w Suwałkach od 18 do 20 lutego organizuje weekendowy Kurs Ewangelizacyjny - „Nowe Życie”. Kurs zawiera żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Na tym kursie można rozpocząć lub odnowić swoją więź z Bogiem i Kościołem poprzez osobiste spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Więcej informacji na plakacie.
5. Z okazji rozpoczynających się ferii zimowych, wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
6. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii. Przypominamy, że ze względu na obecną sytuację, odwiedziny kapłana ograniczają do istoty całej wizyty, czyli wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domu, więc nie trwają długo. Jak wiecie przestrzegamy norm bezpieczeństwa sanitarnego i z wyrozumiałością patrzymy na wszystkich naszych parafian. Prosimy Was o wyrozumiałość, ponieważ czasami trzeba będzie odrobinę dłużej poczekać na kapłana, który dotrze na poszczególne ulice.

 

7. PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:
24 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
ul. Saperska, Powstańców Śląskich, 41 Płk Piechoty, ul. Artyleryjska
ul. Ułanów Grochowskich
25 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
ul. Bohaterów nr parzyste i nieparzyste
Zastawie od Hotelu Hańcza do ul. Powstańców Wielkopolskich.
26 stycznia (środa) od. g. 15:30
ul. Olsztyńska
ul. Białostocka,
27 stycznia (czwartek) od. g. 15:30
ul. Szczecińska, Gdańska, Zamojska, Słupska, Koszalińska, Toruńska, Elbląska
ul. Bydgoska bloki, ul. Bydgoska domy jednorodzinne, Sopocka,
28 stycznia (piątek) od g. 15:30
ul. Lubelska, ul. Siedlecka, Krakowska,
ul. Pilska, Poznańska, Konińska, Warszawska
29 stycznia ( sobota) od g. 9:00
Zielone Kamedulskie Wioska i Zielone Kamedulskie Bloki
ul. Dubowo IOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła
16 stycznia 2022 r. 

1. Serdecznie prosimy o potwierdzenie daty ślubu te osoby, które zamierzają w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszej parafii.
2. Pary, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, mogą uczestniczyć katechezach przedmałżeńskich w domach rekolekcyjnych w Smolanach i na Wigrach.
3. W poniedziałek będziemy obchodzili XXV Światowy Dzień Judaizmu. Również w poniedziałek przypada 19 rocznica śmierci ks. Bpa Edwarda Samsela.
4. Od 18 stycznia rozpocznie się tydzień modlitwy o jedność chrześcijan.
5. W piątek będziemy przeżywali dzień babci, a w sobotę dzień dziadka. Pamiętajmy o modlitwie i wdzięczności za ich życie.
6. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii. Pragniemy przypomnieć, że ze względu na obecną sytuację odwiedziny kapłana nie będą trwały długo, lecz ograniczą się jedynie do wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domu. Jeżeli ktoś zechce porozmawiać, będzie również taka możliwość. Zapewniamy, że w trakcie trwania kolędy będziemy przestrzegać norm bezpieczeństwa sanitarnego. Od zawsze wizyta duszpasterska odbywa się na zasadzie dobrowolności i kapłani odwiedzają te rodziny, które zechcą przed nami otworzyć drzwi swoich domów. Rozumiemy, że są w nas pewne obawy, dlatego z wyrozumiałością patrzymy na wszystkich naszych parafian.

 

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
16-22 stycznia 2022
17 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
ul. Piekarskiego, ul. Zastawie za działkami
18 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
ul. Partyzantów nr parzyste i nieparzyste
19 stycznia (środa) od. g. 15:30
ul. Kosynierów nr parzyste i nieparzyste
20 stycznia (czwartek) od. g. 15:30
ul. Kawaleryjska nr parzyste i nieparzyste
21 stycznia (piątek) od g. 15:30
ul. Lotnicza nr parzyste i nieparzyste
22 stycznia ( sobota) od g. 9:00
Zielone II
WychodneKochani Parafianie
Niech Jezus będzie dla Was w Nowym Roku Słońcem,
które oświeca Wasze życie.

Niech On daje Wam ciepło,
radość, siłę i wewnętrzną moc w prozie życia.

Z pamięcią w modlitwie i dobrym słowem:
ks. proboszcz Tadeusz
ks. Piotr
ks. Szymon
dk. Arkadiusz
Dosiego Roku
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego
9 stycznia 2022 r.
1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż w tradycji polskiej kolędy śpiewamy do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym świąteczny czas w naszym parafialnym kościele był tak piękny:
- Państwu kościelnym, Odnowie w Duchu Świętym wraz z ks. Piotrem i s. Anecie za przygotowanie żłóbka i dekoracji Świątecznych.
- Chórowi i Panu organiście za piękną oprawę muzyczną.
- Liturgicznej Służbie Ołtarza za uroczystą asystę.
- Wszystkim Wam, naszym Parafianom i Gościom za tak piękny i liczny udział we wszystkich uroczystościach.
2. Wczoraj w katedrze ełckiej odbyło się oficjalne pożegnanie dotychczasowego bpa pomocniczego naszej diecezji Adriana Galbasa. Abp Adrian prosi nas wszystkich o gorącą modlitwę w jego intencji.
3. Siostry Salezjanki, które prowadzą Zespół Szkół przy ul. Sejneńskiej obchodzą jubileusz 150 lecia założenia zgromadzenia. Ogarnijmy siostry naszymi modlitwami.
4. W najbliższy piątek odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 19:15.
5. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii. Pragniemy przypomnieć, że ze względu na obecną sytuację odwiedziny kapłana nie będą trwały długo, lecz ograniczą się jedynie do wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domu. Jeżeli ktoś zechce porozmawiać, będzie również taka możliwość. Zapewniamy, że w trakcie trwania kolędy będziemy przestrzegać norm bezpieczeństwa sanitarnego. Od zawsze wizyta duszpasterska odbywa się na zasadzie dobrowolności i kapłani odwiedzają te rodziny, które zechcą przed nami otworzyć drzwi swoich domów. Rozumiemy, że są w nas pewne obawy, dlatego z wyrozumiałością patrzymy na wszystkich naszych parafian.

 

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 10-15.01.2022
10 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
Zielony Zakątek, czyli ul. Wojska Polskiego 23 ABC i ul. Wojska Polskiego 38A oraz 38B
11 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
ul. Raczkowska numery nieparzyste
12 stycznia (środa) od. g. 15:30
ul. Raczkowska numery parzyste
13 stycznia (czwartek) od. g. 15:30
ul. Czwartaków, Batalionów Chłopskich
14 stycznia (piątek) od g. 15:30
ul. Powstańców Wielkopolskich numery parzyste i numery nieparzyste
15 stycznia (sobota) od g. 9:00
Poddubówek


Pragniemy przypomnieć, że ze względu na obecną sytuację odwiedziny kapłana nie będą trwały długo, lecz ograniczą się jedynie do wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domu. Jeżeli ktoś zechce porozmawiać, będzie również taka możliwość. Zapewniamy, że w trakcie trwania kolędy będziemy przestrzegać norm bezpieczeństwa sanitarnego. Od zawsze wizyta duszpasterska odbywa się na zasadzie dobrowolności i kapłani odwiedzają te rodziny, które zechcą przed nami otworzyć drzwi swoich domów. Rozumiemy, że są w nas pewne obawy, dlatego z wyrozumiałością patrzymy na wszystkich naszych Parafian.

 

 

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
3 stycznia (poniedziałek) od. g. 15:30
Osiedle Hubala wszystkie numery, ul. Raczkowska 185 (FADOM),
ul. Wojska Polskiego 38, 44

4 stycznia (wtorek) od. g. 15:30
ul. Wojska Polskiego bloki – 110, 110A, 112, 114L, i ul. Wojska Pol. 46

5 stycznia (środa) od. g. 15:30
ul. Wojska Polskiego domy jednorodzinne, czyli wszystkie nr parzyste od hotelu Hańcza do końca oraz ul. Szwoleżerów,
ul. Wojska Polskiego 102A, 102B, 102C

7 stycznia (piątek) od. g. 15:30 –
ul. Wojska Polskiego nr 23, 25, 27

8 stycznia (sobota) od g. 9:00
wieś Dubowo II i Zielone Królewskie

Kochani Parafianie,
ze względu na obecną wizytę w domu. Jeśli ktośchce, będzie również taka oferta.
Pragniemy normę.
Od zawsze wizyta duszpasterska odbywa się na spotkaniu z wizytami i wizytami, które odwiedzają tę rodzinę, zewiązków, które mają tworzenie domów.
Rozumiemy, że są w nas interpretacje, odczuwamy, dlatego z wyrozumiałością patrzymy na wszystkich naszych Parafian.
Czy milo widziec